W październiku ruszy zbiórka odpadów wielkogabarytowych

817
Aktualne harmonogramy odbioru odpadów wielkogabarytowych dostępne są TUTAJ.  Informacje o terminie odbioru można uzyskać również telefonicznie pod nr: 44 724 23 11 wew. 252 lub 191.
 

Odpady wielkogabarytowe takie jak: stare i niepotrzebne meble, segmenty, krzesła, wersalki, sofy, kanapy czy fotele, ale także np. karnisze, dywany itp. można oddać w trakcie tzw. wystawki, która zostanie zorganizowana co najmniej dwa razy w ciągu roku (w okresie wiosennym i jesiennym). Odpady te można także przekazać nieodpłatnie, samodzielnie do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety jak również części samochodowe (w tym opony), motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi. Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można oddać do punktów zbiórki tego typu odpadów lub do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt, na zasadzie jeden za jeden, przy czym sprzęt musi być tego samego rodzaju.
 
W pozostałych okresach można dostarczać nieodpłatnie we własnym zakresie odpady wielkogabarytowe do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się w siedzibie firmy ENERIS Surowce S.A. Oddział w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Majowa 87/89 . Punkt ten czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, oraz w pierwszą sobotę każdego miesiąca w godzinach od 8.00 do 14.00.
 
Jednocześnie przypominamy, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny taki jak: lodówki, pralki, telewizory, telefony i komputery itp., możemy oddać nieodpłatnie w sklepie przy zakupie nowego sprzętu tego samego rodzaju.
 Ponadto na terenie miasta działa punkt zbierania „elektrośmieci” zlokalizowany przy  ulicy Wysokiej 61/65, w którym wszystkie elektrośmieci są odbierane nieodpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00.
Aby zamówić usługę bezpośredniego odbioru elektrośmieci z domu wystarczy wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl  lub zadzwonić na infolinię pod numer 2222 333 00 (koszt połączenia według stawki operatora). W ustalonym terminie po sprzęt zgłoszą się pracownicy ElektroEko, którzy odbiorą go bezpłatnie.