Marcel Gromadowski odwiedził dzieci w szkołach

434
Pierwszym punktem była Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Domaniewicach, gdzie treningi dopiero mają się rozpocząć, a osobą za nie odpowiedzialną będzie Arkadiusz Stajuda. Na spotkaniu obecni byli uczniowie klas IV-VI, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że Akademia oprócz nauki gry w piłkę siatkową, daje również możliwość poznania tej dyscypliny od strony profesjonalnego zawodnika. Czas na pytania do Marcela miały także uczennice gimnazjum, które już w tej chwili mogą się pochwalić wieloma sukcesami sportowymi.

W Zespole Szkół SRWWiO w Starym Waliszewie siatkarz PGE Skry pojawił się przed zaplanowanym w tym dniu treningiem prowadzonym przez Jakuba Kowalskiego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum bardzo skrupulatnie przygotowali się do spotkania – Marcel odpowiadał na pytania dotyczące jego życia prywatnego, kariery sportowej oraz kadry narodowej. Nie zabrakło tych związanych z obecną drużyną – PGE Skrą Bełchatów.

Do Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu delegacja PGE Skry weszła tanecznym krokiem – przywitała nas muzyka, która dobiegała z sali gimnastycznej, gdzie trwały przygotowania do akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Po takim początku, spotkanie nie mogło wypaść inaczej jak śpiewająco! Pomimo licznej grupy (58 osób z grup Zbigniewa Gronczewskiego i Pawła Tomczaka) każdy z obecnych miał czas na zadanie pytania, zrobienie zdjęcia i przybicie piątki z Marcelem.

 

 
Uczniowie z Gimnazjum w Popowie prowadzeni przez Roberta Wojtasiaka mieli okazję do spróbowania swoich sił na boisku u boku atakującego PGE Skry. Grę w jednej drużynie z tak utytułowanym siatkarzem na pewno będą długo wspominać. Tak jak i w innych szkołach, uczniowie z Popowa również mieli okazję do przepytania Marcela.
W Gminie Nieborów Marcel spotkał się z dziećmi w dwóch szkołach. W Szkole Podstawowej w Mysłakowie, gdzie opiekunem jest Ewa Patos, grupa treningowa liczy 32 osoby. Pomimo początkowej nieśmiałości, uczniowie odważyli się na zadanie nurtujących pytań. Każdy otrzymał pamiątkowy gadżet i na sam koniec spotkania pozował do zdjęcia grupowego.
Ostatnim punktem była Szkoła Podstawowa w Bełchowie. Mimo późnej pory, uczniowie z niecierpliwością czekali na przyjazd siatkarza naszego klubu. Z pewnością ze spotkania wyszli zadowoleni – nie codziennie ma się przecież okazję do odbijania piłki z mistrzem Europy. Ze swoich podopiecznych dumny może być trener – Robert Kowalski.
Marcel Gromadowski bez cienia wątpliwości stwierdził, że takie inicjatywy są wspaniałą okazją nie tylko do promocji siatkówki, ale i aktywności fizycznej w ogóle. Podczas rozmów z opiekunami grup zapoznał się z problemami, jakie napotykają podczas treningów z dziećmi i młodzieżą. Gratulował dotychczasowych sukcesów i życzył powodzenia w dalszej pracy.