Ci z „Dziesiątki” widzą i czują

830
Obecnie przebywa tam około 145 psów różnej rasy i w różnym wieku, maluchów, dorosłych i nawet bardzo dorosłych – wszystkie one czekają na okruch ludzkiej dobroci. Nie zawsze możemy wziąć do domu pieska czy kotka, ale zawsze możemy coś dobrego dla niego zrobić.
 

 
By nie stać z boku, nie być obojętnym, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Maz. organizuje zbiórkę żywności dla schroniskowych zwierzaków. Zbieramy suchą karmę, kasze, makarony, karmę w puszkach, a także niepotrzebne już w domu – koce, kołdry, pledy, a wszystko po to, by zapełnić wygłodniałe brzuszki i dać namiastkę ciepła zwierzętom porzuconym przez człowieka. One przecież nie rozumieją, dlaczego znalazły się w tym miejscu, z dala od swojego pana, za którym nadal tęsknią.
 
 

Uczniowie SP nr 10 wzięli sobie do serca słowa A. D. Williamsa: „Kiedy patrzę w oczy zwierzęcia, nie widzę w nich zwierzęcia. Widzę istotę żywą. Widzę przyjaciela. Czuję duszę.” i z zapałem włączyli się do akcji. Na efekt nie trzeba było długo czekać –  góra jedzenia z każdym dniem rośnie, niebawem dotrze do schroniskowych psich brzuszków.