Spotkanie załogi przed rejsem na Pogorii

788
Gospodarzami spotkania byli organizatorzy rejsu: Michał Kurzyk – prezes Tomaszowskiego Klubu Żeglarskiego oraz Dariusz Jachimowski – opiekun Szkolnego Koła Żeglarskiego „Szkwał” w ZSP nr 8. Zaproszenie na spotkanie przyjął kapitan rejsu – Pan Andrzej Potulski.

Organizatorzy rejsu przedstawili uczestnikom stan przygotowań, omówili szczegółowy plan rejsu, kwestię ubezpieczenia i przejazdu do Włoch. Pan Andrzej Potulski przedstawił zasady podziału uczestników rejsu na wachty, omówił jak wygląda życie na statku i jakie są obowiązki załogi. Wielokrotnie podkreślał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo załogi i statku. Opowieści wsparte były pokazem przepięknych zdjęć z rejsów na STS Pogorii i s/y Gedanii zarówno po Morzu Śródziemnym jak i po Bałtyku. Kapitan udzielał również szczegółowych odpowiedzi na pytania stawiane przez uczestników zbliżającego się rejsu.

Przypomnimy, że impreza zatytułowana „Tomaszowianie w rejsie na Pogorii 2015” odbędzie się w dniach 4-13.12.2015 r. Rejs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego – Pana Mirosława Kuklińskiego oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Pana Marcina Witko.

Mottem rejsu są słowa Marka Twaina:

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.”