Znana jest data premiery American Truck Simulator

635
Fani produkcji studia SCS Software czekali na ten tytuł wyjątkowo długo, gra po raz pierwszy została zapowiedziana 6 września 2013 wzbudzając dużą falę entuzjazmu. Czeski deweloper znany jest z uwagi poświęcanej najmniejszym detalom swoich produkcji, co przekładało się na długi czas prac nad tytułem.
Bartosz Moskała, współwłaściciel IMGN.PRO – „Jako wieloletni partner SCS Software mieliśmy okazję widzieć kulisy powstawania American Truck Simulator. Ilość pracy i poświęcenie jakie zostało włożone w produkcję nie odbiega od dzisiejszych standardów gier AAA, dlatego jestem pewien, że gra powtórzy sukces kultowej serii Euro Truck Simulator 2.”
American Truck Simulator ukaże się w wersji pudełkowej oraz cyfrowej. IMGN.PRO jest wydawcą gry na następujących terytoriach: Polska, Czechy, Słowacja, Francja, Węgry, Rumunia i Hiszpania. Wyłącznym dystrybutorem pudełkowym w Polsce będzie firma Techland.
"American Truck Simulator to jeden z najbardziej wyczekiwanych w Polsce tytułów. Gry z gatunku symulatorów skupiają wokół siebie ogromną społeczność. Cieszymy się, że już 3 lutego będziemy mogli dostarczyć fanom konkretną dawkę rozrywki, grę w standardzie AAA. Jak wspominaliśmy wcześniej, odpowiednio podgrzejemy atmosferę przed premierą, aby gracze w pełni mogli poczuć klimat amerykańskich bezdroży oraz moc prawdziwych ciężarówek."- komentuje Tomasz Gawlikowski, Dyrektor Marketingu i PR na rynku polskim Wydawnictwa Techland.

American Truck Simulator – najnowszy, aktualnie powstający, tytuł ze stajni studia SCS Software. Gracz będzie miał okazje wcielić się w rolę kierowcy legendarnych amerykańskich ciężarówek i dostarczać rozmaite ładunki na terenie Stanów Zjednoczonych. Podczas misji transportowych będzie można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki i najbardziej charakterystyczne obiekty oraz budowle w USA.