Szkolenie poligonowe kawalerzystów

525
W ramach zajęć ze szkolenia strzeleckiego kawalerzyści doskonalą się w prowadzeniu ognia do celów ruchomych, nieruchomych oraz w czasie strzelań sytuacyjnych z różnych rodzajów broni znajdujących się na wyposażeniu szwadronu.

Zajęcia taktyczne prowadzone są w oparciu o ośrodek zurbanizowany oraz lądowisko na poligonie w Wędrzynie. Kawalerzyści wykonują m. in. szturm na obiekt jednocześnie z ziemi oraz zjeżdżając na linach ze śmigłowca na dach wskazanego budynku.

Zajęcia z wykorzystaniem śmigłowców W-3W Sokół z 7 dywizjonu lotniczego oraz Mi8/17 z 1 dywizjonu lotniczego poprzedzone były na miejscowym lądowisku szkoleniem przygotowującym do wykonania desantu różnymi sposobami: z przyziemienia oraz za pomocą grubej liny.

W szkoleniu biorą również żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Uczą się oni nie tylko podstaw taktyki, lecz również biorą czynny udział w szkoleniu z wykorzystaniem śmigłowców.

Zajęcia poprzedzone były zapoznaniem przez pilotów z rodzajami śmigłowców oraz warunkami bezpieczeństwa. Żołnierze uczyli się również wyznaczania odpowiedniego miejsca na lądowisko, jego ubezpieczenia, naprowadzenia śmigłowca, oraz zajęcia miejsca w statku powietrznym i rodzajów desantowania.

Zdjęcia: kpt. Tomasz Pierzak

kpt. Tomasz Pierza