Zmiękczacz Futura od firmy UST-M – sposób na uzdatnianie wody

900
Twardość wody spowodowana jest wysokim stężeniem związków wapnia i magnezu, a to z kolei może powodować kosztowne i rozległe reperkusje. Osad, który wytrąca się w trakcie podgrzewania twardej wody i osadzający się na elementach instalacji niszczy bowiem czajniki i pralki, a obecność soli magnezowych i wapniowych w takiej wodzie wysusza skórę. Co więcej, oprócz negatywnego wpływu na kondycję instalacji, osad odkładający się na elementach grzejnych powoduje, że podgrzanie wody – wymaga dużych nakładów energii, co skutkuje wyższymi opłatami za prąd.
 

 
 
Jak więc uniknąć tego typu niedogodności? Rozwiązaniem jest zakup urządzenia do zmiękczania wody. Zmiękczacz Futura od firmy UST-M to urządzenie, które działa w oparciu o jedną z najnowszych technologii regeneracji, tj. regeneracji przeciwprądowej “up-flow. Mechanizm funkcjonowania jest prosty: Twarda woda przepływając przez złoże ulega zmiękczeniu  w wyniku usunięcia z niej jonów wapnia I magnezu. Główną zaletą tego systemu jest to, że nie wymaga tzw. płukania wstecznego. Dodatkowo system up-flow umożliwia krótsze czasy regeneracji, dzięki temu oszczędza się wodę, sól i energię elektryczną. Bezpośrednio przekłada się to na zmniejszoną produkcję ścieków oraz na zminimalizowanie kosztów eksploatacji urządzenia.
 

 
Oprócz wymiernych korzyści ekonomicznych, zmiękczacz Futura firmy UST-M wyróżnia się nowoczesnym designem, solidną obudową oraz wytrzymałością – zbiornik solanki, jak i pokrywy mają dużą odporność na zginanie i uderzenia. Ponadto, sterownik urządzenia pracuje bardzo cicho, niemal bezszelestnie, co ma niebagatelny wpływ na komfort jego użytkowania. Przyjazny wyświetlacz oraz menu w języku polskim to dodatkowe zalety, które czynią zmiękczacz jeszcze bardziej praktycznym i łatwym w obsłudze.