Realne źródło Twojej przewagi konkurencyjnej – zdolność uczenia się

1518

’Standardowa edukacja zapewni Ci przeżycie. Samokształcenie – fortunę.’ Autor tego stwierdzenia, amerykański przedsiębiorca i pisarz Jim Rohn, trafił w sedno.

Bowiem przypisując konieczność samokształcenia i ciągłego doskonalenia się zarówno pojedynczej osobie, jak i całej organizacji, otrzymujemy jasną wskazówkę. Jedynie chęć i zdolność do uczenia się daje rezultaty w postaci konkretnej przewagi nad konkurencją, na każdym etapie Twojej działalności i w każdej dziedzinie.

Nawet powolne kroczenie naprzód, jest lepsze od stania w miejscu

Zatem jeśli stale poszukujesz wiedzy i rozwiązań, jesteś na dobrej drodze. Proces uczenia się to także proces budowania wiedzy w organizacji. Pozwala na zrozumienie, a następnie na usprawnienie tego wszystkiego, co dzieje się wewnątrz, i poznanie tego, co na zewnątrz. Klucz w postaci zdobywania, rozwijania i efektywnego wykorzystywania wiedzy, otwiera drzwi do bycia lepszym.

Chcesz szybkich efektów? Korzystaj z wiedzy i doświadczenia innych

To oczywiste, że nie jesteś w stanie przeszukiwać setek stron lub wczytywać się w dziesiątki publikacji, by znaleźć rozwiązanie swojego problemu. Wybór najlepszej ścieżki rozwoju kierowany przypadkowością także nie jest dobrym pomysłem. Co zatem?

Profesjonalne doradztwo, profesjonalne szkolenia – oszczędność nie tylko Twojego czasu

Korzystaj ze skutecznych metodologii pozyskiwania, pogłębiania i wykorzystywania wiedzy, jaką oferują dzisiaj profesjonalne firmy doradcze i szkoleniowe. Firma, która dostarczy Ci potrzebnych rozwiązań, to przede wszystkim:

– posiadający praktyczne doświadczenie eksperci (przecież chodzi o praktykę nie teorię),

– wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie wnikliwych analiz problemów, potrzeb, słabych i mocnych stron,

– skuteczni profesjonaliści w zakresie zarządzania procesem doskonalenia,

– utalentowani szkoleniowcy i trenerzy szczerze zaangażowani we współpracę, wsparcie i poszukiwanie doskonałych rozwiązań dla Twojej firmy,

partnerzy kreujący rozwiązania indywidualne, „szyte na miarę”, uwzględniający problemy, wyzwania i potrzeby biznesowe Twojego przedsiębiorstwa.

Twój podstawowy cel – doskonałość operacyjna

Zrozumieć, a następnie usprawnić istniejące w organizacji procesy – to fundament dla rozwiązywania bieżących problemów oraz unikania błędów w przyszłości. Przewagę konkurencyjną możesz zdobyć już na etapie projektowania produktu. Doskonałość na poziomie operacyjnym to między innymi:
– redukcja zmienności procesów produkcyjnych,

– wzrost produktywności, optymalizacja wykorzystania zasobów, obniżenie kosztów produkcji,

– skutecznie i uporządkowane rozwiązywanie problemów,

– schematyzowanie działań i eliminacja błędów,

– wzrost wydajności procesów,

– optymalizacja rozwiązań projektowych.

Co jest fundamentem wzrostu jakości i produktywności?

Doskonalsza organizacja przedsiębiorstwa możliwa jest jedynie poprzez poznanie i wdrożenie systemu wiedzy. Rozwój kompetencji menedżerskich, dedykowane szkolenia i treningi pracowników oraz tworzenie efektywnych systemów pracy zespołowej, to elementy, które pozwalają uzyskać przewagę w silnie konkurencyjnym środowisku.

Zapewnij sobie konkurencyjność, a przy okazji fortunę – wejdź na http://www.e-opex.pl/ i skorzystaj z pomocy profesjonalistów!