Podróżujesz – włącz się w Noc Bibliotek

517

Noc Bibliotek odbędzie się w tym roku 3 czerwca. Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek to: „Czytanie porusza”. Przestrzennie, by wejść do biblioteki, wybrać książkę i wyruszyć w podróż w niezwykłe światy, ale też emocjonalnie, duchowo, intelektualnie.

Jest to już trzecia edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która promuje czytelnictwo i biblioteki. Organizatorem akcji jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Miejska Biblioteka Publiczna już dziś zaprasza miłośników dobrej lektury na tę czytelniczą imprezę. W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP, przy pl. Kościuszki 18 w godzinach 18:00 – 21:00 będzie czekało na czytelników wiele atrakcji, m.in. spektakl poetycko-muzyczny pt. „Co nam w duszy gra… czyli podróż do wnętrza siebie” w wykonaniu Grupy Poetycko – Muzycznej „Na Trzeźwo” ze Stowarzyszenia Abstynenckiego „Azyl” w reżyserii Janusza Dziubałtowskiego – twórcy i założyciela „Młodzieżowego Teatru Do Spraw Ciężkich”, ogród sensoryczny – rytuał ognia przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica, w tym degustacja flambirowanych (płonących) naleśników oraz barwnych, bezalkoholowych drinków, lekcja biblioteczna „Podróż w literaturze i sztuce” przygotowana przez bibliotekarzy, projekcja filmu pt. „Podróż za jeden uśmiech” w reżyserii Stanisława Jędryki. Ponadto gry planszowo-stolikowe prowadzone przez Klub Miłośników Fantastyki „Elysium” oraz zabawy dla dzieci i młodzieży przygotowane przez pracowników biblioteki i wolontariuszy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do włączenia się w tę czytelniczą akcję.

Miejska Biblioteka Publiczna pragnie stworzyć wystawę fotograficzną towarzyszącą temu wydarzeniu, ukazującą, że lubimy podróżować.
Tytuł prac będzie nosił nazwę: „Świat w obiektywie tomaszowian”.

Zapraszamy małych i dużych miłośników podróży – tych bliskich i tych dalekich. Jeśli posiadacie zdjęcia wielkości minimum A4 (format 21×30) ukazujące kulturę, tradycje, obyczaje, np. cuda sztuki kulinarnej, zwyczaje kulturowe, bogactwo przyrodnicze różnych zakątków świata, pokażcie je innym! Do udziału w podróżniczej akcji zapraszamy amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu, np. pracowników kultury, miłośników fotografii, naszych czytelników. Pokaż, co kochasz, wybierz się jeszcze raz w podróż wspomnień z wojaży.

Prace składamy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy placu Kościuszki 18, w godzinach pracy biblioteki. W razie dużej liczby zdjęć organizatorzy wybiorą najciekawsze prace. Uroczyste otwarcie wystawy „Świat w obiektywie tomaszowian” odbędzie się w sali wystawowej podczas Nocy Bibliotek 3 czerwca , na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich autorów zdjęć i sympatyków piękna.

Auto MBP Tomaszów Mazowiecki