„Kręci mnie bezpieczeństwo”- Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w ruchu drogowym

627

26 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz. na ulicy Gminnej odbyła się inauguracja ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Program ma na celu edukację wszystkich użytkowników dróg. W ramach kampanii tomaszowscy policjanci przeprowadzili powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym skierowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować powiat w rywalizacji wojewódzkiej.

26 kwietnia . w Zespole Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz. na ulicy Gminnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez: popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. W eliminacjach brali udział uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z terenu powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy turnieju musieli rozwiązać testy ze znajomości zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, następnie każdy uczeń sprawdził swoje umiejętności kierowania rowerem na bardzo trudnym torze przeszkód. Drużyny musiały także wykazać się wiedzą z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w nr 6w składzie Bartosz Sil, Jakub Gogol i Aleksandra Borzuta, II miejsce ze Szkoły Podstawowej Żelechlinku w składzie Weronika Kijak, Paweł Staroń i Hubert Dziedzianowicz, III miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tomaszowie Maz w składzie Jakub Antosik, Karolina Ciszewska i Natalia Kagankiewicz. W kategorii Gimnazjów bezkonkurencyjna była drużyna z Gimnazjum Żelechlinku w składzie Roksana Cywińska, Bartłomiej Pietrzyk i Patryk Jędrychowicz, II miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz w składzie Paweł Antosik, Mateusz Grzybowski i Justyna Franas, III miejsce z Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Maz w składzie Jakub Burian, Daria Goździk i Jakub Śmigiel. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w kategorii Szkół Podstawowych był uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 Bartosz Sil. Gimnazjalistą, który uzyskał najlepszy wynik był Bartłomiej Pietrzyk z Gimnazjum w Żelechlinku, który jako jedyny uczestnik całego turnieju bezbłędnie pokonał rowerowy tor przeszkód. Najlepsze drużyny z poszczególnych kategorii wiekowych, będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju, które odbędą się 12 maja Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody w postaci wyposażenia do rowerów, a najlepsi dodatkowo sprzęt sportowy oraz puchary. Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz., Urząd Miasta w Tomaszowie Maz, Polski Związek Motorowy Oddział w Tomaszowie Maz, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Ceramika Paradyż, Firma Handlowa „Dorota” i Centrum sportowo- turystyczne J&K Romstom.

Autor KPP Tomaszów Mazowiecki