Zmagania olimpijskie zakończone – tomaszowianki w gronie Laureatów

915

Finał pierwszej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Obiecane indeksy uczelni wyższych znalazły właścicieli.

 Spośród 24 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w finale spotkali się najlepsi z najlepszych. 20 drużyn odpowiadało na trudne i szczegółowe pytania olimpijskiedotyczące różnych zagadnień związanych z systemem ubezpieczeń społecznych. Finał przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy odpowiadali na 10 pytań testu wielokrotnego wyboru. Etap ten pozwolił na wyłonienie 8 drużyn, które stanęły do zmagań z następną serią 10 pytań. Na 10pytań finałowych odpowiadały już tylko 4 najlepsze drużyny, a wśród nich nasza tomaszowska drużyna uczennic z II LO im. Stefana Żeromskiego. W końcowej klasyfikacji, w której liczyły się punkty zdobyte we wszystkich trzech etapach, Blanka Kolanko, Aleksandra Tulin i Julia Kwarciana zdobyły tytuł laureata Olimpiady i zajęły z wynikiem 26 punktów IV miejsce w Polsce. I miejsce zdobyli uczniowie z II LO w Starachowicach, II miejsce drużyna z I LO w Stargardzie, III miejsce przypadło reprezentantom ZSZ im. St. Staszica w Grybowie.

Uczniowie, oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Związek Banków Polskich, otrzymali również indeksy na wyższe uczelnie. Tomaszowianki wróciły do domu z indeksami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W tegorocznej Olimpiadzie indeksy laureatom i zdobywcom trzech pierwszych miejsc przyznały również Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL), Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Bardzo serdecznie gratulujemy „fantastycznej trójce” z II LO wiedzy i sukcesu, jaki dzięki niej osiągnęły. Wyrazy uznania kierujemy również do Pani Marioli Rychlik, która kolejny rok mierzy się z niełatwymi zagadnieniami dotyczącymi systemu ubezpieczeń społecznych, jak widać z coraz większym powodzeniem.

Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS” i Olimpiadzie, bo jak widać jest o co walczyć

Marta Markun

Specjalista ds. komunikacji i edukacji

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim.