ZUS – Rozpoczęcie roku szkolnego z ZUS-em – klasy objęte patronatem przez ZUS

233

Dziś, na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim podpisana została umowa o współpracy między Szkołą a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Klasy kształcące techników rachunkowości oraz techników ekonomistów, objęte zostały honorowym patronatem przez ZUS.

Nie będę ukrywać, że jestem niezmiernie zadowolona, że przy obopólnej determinacji zarówno nauczycieli i dyrekcji szkoły jak i odpowiedzialnych za edukację pracowników tomaszowskiego ZUS udało mi się doprowadzić do podpisania umowy między naszymi placówkami. Stanowi ona wyraz trwałej i efektywnej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim a kierowanym przeze mnie Oddziałem ZUS. – powiedziała Jolanta Malińska – dyrektor Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim.

Dzięki zawartej umowie uczniowie klas patronackich oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych będą mogli uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach organizowanych przez ZUS, na których zdobędą praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i obsługą przedsiębiorców w zakresie ubezpieczeń społecznych. Zakład gwarantuje wsparcie merytoryczne specjalistów w zakresie dotyczącym ubezpieczeń społecznych oraz dostęp do publikacji informacyjnych i dydaktycznych związanych z działalnością Zakładu i samym systemem.

Zakład otwiera też szeroko swoje drzwi dla uczniów, którzy chcą odbywać praktyki zawodowe w ZUS. Mamy nadzieję, że w przyszłości Ci uczniowie zechcą wrócić do nas jako doskonale przygotowani pracownicy.- dodaje Marta Markun – koordynator ds. komunikacji i edukacji w tomaszowskim Oddziale ZUS.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego