Uderzenie w narkobiznes

688

7 kwietnia 2017r. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. zatrzymali 23-letniego mieszkańca Tomaszowa, u którego w trakcie przeszukania znaleziono prawie 90 gramów marihuany, 19 kwietnia zabezpieczono ponad 61 gramów tego narkotyku a 35-latek za handel narkotykami został aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci ustalili, że 23-letni mieszkaniec Tomaszowa, może posiadać narkotyki, zauważyli podejrzewanego kiedy kierował  samochodem … nauki jazdy. Zatrzymali pojazd. Z uwagi na uzasadnione przypuszczenie, że może posiadać narkotyki sprawdzili jego odzież, ujawniając w kieszeni dilerkę z marihuaną. Kryminalni  oraz przewodnik z psem do wyszukiwania zapachu narkotyków z nakazem przeszukania pojechali do miejsca zamieszkania 23-latka. Po wejściu policjanci wyczuli specyficzny zapach narkotyk. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili ukryte w różnych zakamarkach narkotyki, łącznie zostało zabezpieczonych prawie 90 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających . Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Kolejne uderzenie w narkobiznes miało miejsce 19 kwietnia 2017r.  Policjanci z Ogniwa Wywiadowczego zauważyli przy ulicy Warszawskiej podejrzanie zachowującą się parę: 18-letnia kobietę i jej o rok starszego znajomego. W odzieży podejrzewanych ujawnili dilerki z marihuaną. Młodzi ludzie zostali przewiezieni do komendy policji, a wywiadowcy mając dobre rozpoznanie na podległym terenie udali się do mieszkania skąd nastolatkowie mogli kupić narkotyki. Przypuszczenia policjantów były słuszne, w czasie kiedy stali przed domem, z posesji wyszły dwie osoby, które zakupiły tam narkotyki. Kolejny dzwonek do drzwi wywołał zdziwienie domowników, nie był to kolejny klient, tylko policjanci z nakazem przeszukania. Funkcjonariusze ujawnili ukryte w różnych miejscach 61 gramów marihuany, ponadto w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych było 5 kg tytoniu bez akcyzy. Do Komendy została przewieziona 35-letnia kobieta i jej partner- rówieśnik. Oboje przetransportowano do komendy policji, gdzie usłyszeli zarzuty sprzedaży narkotyków. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, natomiast wobec kobiety zastosowano dozór policyjny.

Autor KPP Tomaszów Mazowiecki