Białobrzeska Majówka

844

Za nami „Białobrzeska Majówka” zorganizowana 18 maja br. w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filię Dzielnicowy Ośrodek Kultury oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Tomaszowie Mazowieckim – Białobrzegi i Ochotniczą Straż Pożarną w Tomaszowie Mazowieckim – Ludwików. W ramach atrakcji organizatorzy zaproponowali zarówno występy artystyczne, pokazy strażackie jak i stoiska animacyjne.

W części artystycznej – kameralnej, można było posłuchać muzyki, obejrzeć przedstawienia teatralne w wykonaniu uczestników zajęć ośrodka a także odpowiedzieć na zagadki literackie przygotowane przez Klub Przyjaciół Literatury. W artystycznym bloku plenerowym popisywali się wokaliści oraz tancerze z ośrodka, zaproszeni z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe i Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

Na przygotowanych stoiskach animacyjnych (literackim, plastycznym, ceramicznym, szachowym i Akademii Ciastka) można było wykonywać różnorodne zadania, zbierać punkty na majówkowej mapce, by uzyskać tytuł „Przyjaciela” DOK-u.

W części poprowadzonej przez Ochotnicze Straże Pożarne prezentowano nowe samochody bojowe, demonstrowano sposób wykorzystania sprzętu ratowniczo – gaśniczego i przeprowadzono pokaz ratownictwa medycznego. Drużyna Młodzieżowa OSP wraz z DOK-iem przygotowała zawody rekreacyjne pod hasłem „Sprawny jak strażak”.

Na finał majówki z pięknym koncertem wystąpił Chór Miejski „Artis Gaudium” pod dyrekcją Katarzyny Borowskiej. Patronat sprawował Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania lokalnym sponsorom, którzy wsparli organizacyjnie, rzeczowo i finansowo to wydarzenie. W gronie sponsorów byli:

PHU Grabex Paweł Grabek,
Firma Handlowo Usługowa „DALMET” Krzysztof Milczarek,
HiPH Beata Celner  „LEWIATAN”,
Europrofit Rafał Białkowski,
Nowy Świat Firma Handlowo Usługowa Kazimierz Fryziel,
Zakład Usług Kominiarskich – Jan Zatorski, Andrzej Koprek,
Sklep Spożywczy – Włodzimierz Krotosz,
Zakład Usług Kominiarskich – Radosław Zatorski,
„Hazet” Sp.j. Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Marian Biskup Krzysztof Biskup,
Zespół Szkół nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim,
p. Alicja Puchalska i p. Elżbieta  Garlikowska.

Autor MCK