Dzień Otwarty w Wyspiańskim

500

27 maja odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla osób zainteresowanych profilem kształcenia naszej szkoły. Goście poznali ofertę edukacyjną i bogatą bazę dydaktyczną. Zwiedzili atelier fotograficzne, sale fryzjerskie do praktycznej nauki zawodu, pracownie komputerowe i artystyczne. W bogatym programie znalazły się analogowe warsztaty fotograficzne – magia ciemni, warsztaty fryzjerskie, szkolenie z grafiki – zaprojektuj w 3D oraz warsztaty w nowoczesnej ekopracowni. Dla osób uzdolnionych artystycznie zorganizowano warsztaty plastyczne połączone z konsultacjami prowadzonymi przez wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską. Dużą atrakcją był pokaz gimnastyki sportowej na przyrządach w wykonaniu uczniów naszej szkoły: Aleksandry Heleniak, Martyny Krakowiak, Damiana Barana, Kacpra Ciesielskiego, Bartłomieja Dworaka, Roberta Kacperka i Szymona Kacprzyka. Ponadto każdy mógł skorzystać z możliwości wykonania fotografii z okazji Dnia Mamy oraz z bezpłatnych usług fryzjerskich połączonych z poradnictwem jak pielęgnować włosy i skórę. Goście obejrzeli również wystawę fotografii przyrodniczej przygotowaną ze zdjęć uczniów klasy drugiej i trzeciej kształcących się w zawodzie technik fotografii i multimediów oraz wystawę prac dyplomowych uczniów Liceum Plastycznego ze specjalizacji Projektowanie Graficzne i Aranżacja Wnętrz.