Plastyczno-teatralny Misz-Masz

739

Przez dwa dni (26 i 27 lipca) w Miejskim Centrum Kultury, filii DOK odbywały się warsztaty zatytułowane „Plastyczno-teatralny Misz-Masz”. Recykling stał się modny po raz kolejny. Dbając o środowisko uzyskano nowe oryginalne przedmioty ,,stworki – potworki’’. Prace okazały się bardzo ciekawe. Śmieci przekształciły się w coś nowego i niepowtarzalnego.

Następnie powstały kolorowe prace z modeliny, z których dzieci wykonały magnesy na lodówkę. Warsztaty okazały się inspirującą zabawą plastyczną na każdą okazję. Pierwszy dzień zakończyły zabawami z chustą animacyjną.

W drugim dniu uczestnicy zajęć przebyli niezwykłą podróż w zaczarowany świat teatru kukiełkowego. Można było wszystkiego dotknąć, spróbować, doświadczyć, przymierzyć różne stroje. Dzieci samodzielnie wykonały kukiełkę, którą animowały i ożywiły w krótkich etiudach teatralnych według własnego scenariusza. Z wielką ochotą uczestnicy wcielili się w role aktorskie.

Świadomość i rozumienie teatru, umiejętności, które nabywa dziecko podczas takich spotkań daje możliwość bycia czynnym uczestnikiem kultury a nie tylko biernym obserwatorem. Dwudniowe warsztaty plastyczno- teatralne przygotowała i poprowadziła Iwona Jabłońska, pracownik merytoryczny Miejskiego Centrum Kultury, filia DOK.

Autor MCK