Chciał uniknąć kontroli drogowej…

756

12 sierpnia 2017 o godzinie 00:05 w Emilianowie Tomaszowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie podjął ucieczkę. Okazało się, że powodem takiego zachowania był między innymi brak uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za niezatrzymanie się do kontroli będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. pełniąc służbę na terenie gminy Lubochnia zauważyli kierującego motorowerem, który na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Policjanci nakazali mężczyźnie zatrzymanie jednośladu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie i podjął ucieczkę przed patrolem, który rozpoczął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem a także nie posiadał przy sobie wymaganego dokumentu w postaci dowodu rejestracyjnego od pojazdu oraz dokumentu poświadczającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu.

Przypomnijmy!

Od dnia 1 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym. W myśl obowiązujących przepisów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor KPP