[WIDEO] X Piknik Lokalni Niebanalni za nami!

617

12Podczas tegorocznej edycji imprezy na scenie zaprezentowały się m.in. „Jesienne Słowiki” – Chór Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Grupa Poetycko-Muzyczna „NA TRZEŹWO” działająca przy Stowarzyszeniu Abstynenckim „AZYL”. Nie zabrakło też pokazu zumby prowadzonego przez panie z FANTI FITNES. Główną gwiazdą tegorocznego Pikniku był Mateusz Ziółko.

W trakcie imprezy, na terenie Przystani Miejskiej zaprezentowały się stowarzyszenia, fundacje, podmioty działalności pożytku publicznego oraz nieformalne grupy inicjatyw lokalnych prowadzące działalność na terenie naszego miasta.

Nie zabrakło, popularnej zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, zabawy terenowej z nagrodami ph.„STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ”. Wydano w sumie 950 kart do zabawy. Tradycyjnie nagrody dla uczestników zabawy ufundowały podmioty III sektora biorące udział w pikniku oraz Prezydent Miasta.

Tego dnia kilkanaście kobiet wykonało badania mammograficzne, zostały wykonane bezpłatne profilaktyczne badania słuchu. Przebadano około 50 osób. Na terenie Przystani Miejskiej odbył się również turniej siatkówki plażowej dla najmłodszych.

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został konkurs „Inicjatywa społeczna 2017”. Nagrodę otrzymała: Szkoła Podstawowa nr 1 (za inicjatywę organizacji Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr1”). W kategorii „Partnerstwo społeczne 2017” został nagrodzony projekt:  „Partnerstwo międzypokoleniowe” (współpraca Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4, z Klubem Seniora „Słoneczna Jedynka”). W kategorii „Animator społeczny 2017” nagrodzono Ryszarda Judę za działalność społeczną na rzecz osób na co dzień borykających się z uzależnieniem. Ryszard Juda jest Prezesem  Stowarzyszenia Abstynenckiego „AZYL”. Za swoją działalność odznaczony został m.in. odznaką Wojewódzki Animator Trzeźwości. Jest inicjatorem i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych takich jak Tomaszowskie Forum Trzeźwości, Tomaszowski Bieg Trzeźwości Jest również pomysłodawcą Ogólnopolskich Spotkań Integracyjno-Sportowych nad Pilicą. Przez swą działalność jest zawsze blisko ludzi i pomaga w rozwiązywaniu ich licznych problemów.

Dodatkową, niespodzianką dla organizacji pozarządowych i uczestników imprezy był tort jubileuszowy.

Celem Pikniku LOKALNI NIEBANALNI od lat jest promowanie aktywności społecznej, idei wolontariatu, prezentacja działalności i dorobku III sektora, a także wymiana doświadczeń przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Wydarzenie organizowane przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz lokalne organizacje i grupy nieformalne, cieszy się ogromnym zainteresowaniem tomaszowian. To święto aktywnego miasta, ukazujące, czym zajmuje się miejski sektor pozarządowy.

Foto. Dariusz Kwapisiewicz

Źródło: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego