Spotkanie z Melissą Darwood

663

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie autorskie z Melissą Darwood. Autorka ma na swoim koncie takie tytuły, jak: „Larista”, „Luonto”, „Pryncypium”; niebawem ukażą się dwie kolejne książki: niezależna powieść „Tryjon” oraz kontynuacja „Laristy” – „Guerra”. 29 września na widowni w Miejskim Centrum Kultury zasiedli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Zaproszony gość zdradził publiczności, jak zrodziła się pierwsza powieść zatytułowana „Larista” – to właśnie dziennik pisarki stał się urealnieniem marzenia o własnej książce. Pani Melissa przyznała, że pisze codziennie, często na kanapie, z laptopem na kolanach i filiżanką rumianku, bądź melisy w ręku. Przyjęła pseudonim literacki Melissa Darwood dlatego, by być na co dzień incognito… i żeby czasami czytelnik pomyślał, że napisane przez nią książki są autorstwa zagranicznej pisarki. Jednak w swojej pierwszej powieści prawie na samym początku zdradza czytelnikom, że akcja dzieje się w naszym kraju. Bohaterki chodzą do polskiego liceum… można powiedzieć, że Pani Melissa mówi otwarcie, jestem polską pisarką… z czego, podkreśla, jest dumna.

Każda z powieści niesie czytelnikom inne przesłanie, np. w „Pryncypium” koncepcję utworu budują imiona i ich wpływ na ludzkie życie. Książka „Luonto” jest wyraźnie proekologiczna, pisarka zdradziła, że jedna z czytelniczek inaczej zaczęła patrzeć na otaczający ją świat, po jej przeczytaniu. Na spotkaniu porozmawialiśmy również z pisarką o planach wydawniczych, o pasji pisania, o tym, jak w Polsce wydać własne dzieło. Czytelnicy usłyszeli twórczość Pani Melissy, dzięki odczytanym na głos fragmentom książek. Młodzieży, która pisze radziła natomiast, żeby swoje teksty nie chowali do szuflady, a dzielili się nimi choćby z najbliższymi. Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupić najnowsze książki Melissy Darwood, zakładki ręcznie robione przez pisarkę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

tekst i zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna