Bezpłatną komunikacją od nowego roku również nad Zalew

522

Do Tomaszowa niebawem przyjadą nowe, hybrydowe autobusy. Po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu trafią na tomaszowskie drogi. Wtedy też zacznie obowiązywać bezpłatna komunikacja. Wprowadzony zostanie również nowy rozkład jazdy. Niezbędne procedury zakończą się pod koniec grudnia. Zgodnie z podjętą uchwałą, bezpłatna komunikacja zacznie więc obwiązywać 1 stycznia.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby płacące podatki w Tomaszowie Mazowieckim. Na mocy porozumienia, które zostanie podpisane z gminą Tomaszów, z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać również mieszkańcy tej gminy, to oznacza, że tomaszowianie będą mogli bezpłatnie dojechać również np. nad Zalew Sulejowski. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli już miejscy radni. Mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki uprawnieni zostaną do korzystania z bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych miasta oraz w granicach administracyjnych Gminy Tomaszów Mazowiecki na podstawie „Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej”, natomiast mieszkańcy miasta na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

Przypomnijmy, Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymały dofinansowanie na zakup 25 hybrydowych autobusów oraz budowę bazy MZK. Nasze wnioski zostały ocenione najwyżej w województwie łódzkim.

Źródło: Urząd Miasta