Sesja naukowa w wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

W dniu 20.10.2017 r. uczniowie klasy II E matematyczno-geograficznej oraz wybrani przedstawiciele klas III D, II B oraz I E wzięli udział w sesji naukowej zorganizowanej z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Krajobrazu przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Krajobrazy miasta- poznajemy miasta”  przygotowanych przez studentów Gospodarki Przestrzennej, zakończonych konkursem z nagrodami.

Następnie byli gośćmi otwarcia wystawy fotograficznej zatytułowanej: „Drzewa w krajobrazie”  autorstwa dra  Piotra Wypycha z ZPKWŁ, po której zostali zaproszeni do udziału w sesji naukowej poświęconej postrzeganiu krajobrazu z punktu widzenia przyrodniczego, waloryzacji terenów krajobrazowych oraz instytucji chroniących krajobraz:

  1. „Krajobraz przyrodniczy województwa łódzkiego” przedstawiony przez Dyrektora ZPKWŁ Panią Katarzynę Krakowską, przybliżający zagadnienia związane z krajobrazem i prezentujący parki krajobrazowe województwa łódzkiego;
  2. „Rola regionalnego dyrektora ochrony środowiska w ochronie krajobrazu” przedstawiony przez Pana Piotra Ligockiego Dyrektora RDOŚ w Łodzi;
  3. „Audyt krajobrazowy – cele, zakres, metodyka”, przygotowany przez Panie Joannę Jarominek, Małgorzatę Kucharską oraz Martę Pabich-Makoską z BPPWŁ w Łodzi.

Sesja naukowa zakończona została dyskusją i wręczeniem upominków promujących ochronę krajobrazu województwa łódzkiego.

Źródło: I LO