Bankier Cup 2018

910

W dniu 20 stycznia 2018 roku na hali ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 3 w Tomaszowie Maz. odbył się ogólnopolski turniej piłki nożnej dzieci rocznika 2008 „Bankier Cup 2018”. W turnieju uczestniczyło wiele znakomitych drużyn z różnych stron Polski, w tym dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Las Vegas KP RKS Lechia 1923, Mazovia Tomaszów Maz, Dap Kielce, Rap Radomsko, AP Soccer Bełchatów, Widok Skierniewice, Ajaks Częstochowa, GKS Bełchatów oraz Widzew Łódź. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 5 zespołów, gdzie gra odbywała systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przechodziły do fazy półfinałowej a pozostałe drużyny grały o miejsca 5-10. Drużyna Lechii I w rozgrywkach grupowych zajęła pierwsze miejsce w grupie A, po dwóch zwycięstwach nad Widzewem Łódź i Ajaksem Częstochowa oraz dwóch remisach z GKS Bełchatów i Rap Radomsko. Tym samym drużyna Lechii I zagwarantowała sobie udział w półfinale turnieju.

Drużyna Lechii II, po jednym zwycięstwie nad drużyną Dap Kielce, remisie z Widokiem Skierniewice i dwóch porażkach z Mazovią Tomaszów Maz. oraz z AP Soccer Bełchatów, zajęła ostatecznie 4 miejsce w grupie B, co zapewniało grę o 7 miejsce w turnieju. W meczu o 7 miejsce Lechia II zmierzyła się z drużyną Widzewa Łódź. Mecz był bardzo pasjonujący, gdyż od wyniku 3×1 dla Lechii szybko zrobiło się 3:3 i do końca meczu każda z drużyn miała szanse na końcowe zwycięstwo. Ostatecznie o 7 miejscu w turnieju decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Lechii II i to oni ostatecznie zajęli 7 miejsce w turnieju.

Drużyna Lechii I w półfinale spotkała się z drużyną Widoku Skierniewice. Wydawało się, że murowanym faworytem tego pojedynku będzie drużyna Lechii, która zdecydowanie lepiej prezentowała się we wcześniejszych meczach. Jak to w sporcie często bywa, nie zawsze faworyci wygrywają i tak też się stało tym razem. Drużyna Lechii, po najsłabszym meczu w turnieju, przegrywa w półfinale 3:1 i ostatecznie musi się zadowolić grą o 3 miejsce. W pojedynku o 3 miejsce Lechia I spotyka się z drużyną AP Soccer Bełchatów. Po dość jednostronnym meczu Lechia I wygrywa 3:0 i ostatecznie zajmuje 3 miejsce w turnieju. W wielkim finale drużyna Rap Radomsko po zaciętym meczu pokonuje Widok Skierniewice 1:0 i zostaje zwycięzcą turnieju.

Na zakończenie turnieju odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w którym uczestniczył Starosta Tomaszowski – Mirosław Kukliński, Prezes Lechii Tomaszów Maz. – Michał Goździk oraz przedstawiciele głównego sponsora turnieju – firmy BANKIER OPERATOR FINANSOWY – Elżbieta i Piotr Tokarscy. Drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale i słodkie upominki, najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali indywidualne wyróżnienia.

To wydarzenie piłkarskie nie miałoby miejsca, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie KP RKS LECHIA 1923, Starostwa Powiatowego oraz głównego sponsora firmy BANKIER OPERATOR FINANSOWY. Główny sponsor zapewnił również dodatkowe atrakcje dla dzieci, które sprawiły, iż turniej był takim rodzinnym piknikiem. Turniej wspierali również: LV Caffe, Dalmet, Galeria Wnętrz, Cukiernia Mazurek, Kelmes, Błysk.

Barw drużyny Lechii bronili:

  • Lechia I: Wiktor Pasierb, Jakub Mączyński, Karol Świątek, Maciej Bielejewski, Igor Czapla, Oliwier Sobczyk, Jakub Rzymkowski, Adam Piekarski, Filip Sidwa, Bartłomiej Krawczyk, trener: Radosław Wilczyński.
  • Lechia II: Jakub Szulowski, Oskar Olejnik, Mikołaj Kania, Michał Pustelnik, Patryk Kałwa, Maciej Biegun, Jakub Zając, Jakub Woldanowski, Leon Krakowiak, Jakub Szewczyk, trener: Radosław Wilczyński.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowiecki