Finał wojewódzki w pływaniu drużynowym

701

Finał Wojewódzki w Pływaniu Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2000-2004) odbył się 15 marca 2018 roku w Skierniewicach. Tomaszów Mazowiecki na tych zawodach reprezentowany był przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. Nasi reprezentanci, aby wystąpić w finale wojewódzkim, musieli zwyciężyć zarówno na szczeblu miejsko-powiatowym, jak i na szczeblu rejonowym (półfinał wojewódzki).


W zmaganiach na szczeblu wojewódzkim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej najlepiej zaprezentowała się drużyna dziewcząt, która zajęła 3. miejsce. Sztafeta dziewcząt zajęła również 3. miejsce. Najwięcej punktów dla drużyny zdobyły: Dominika Krotosz na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, oraz Amelia Kaczuba na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

Skład reprezentacji dziewcząt: Kinga Fijałkowska, Dominika Krotosz, Amelia Kaczuba, Laura Sęk, Aleksandra Zakrzewska, Milena Zwolińska i rezerwowa Aleksandra Pazurek.

Należy zauważyć, że dziewczęta z „Dziesiątki” oprócz Mileny Zwolińskiej są z rocznika 2004, a więc najmłodszego w tej kategorii wiekowej.
Również chłopcy (czterech z rocznika 2004) świetnie zaprezentowali się na finałach wojewódzkich zajmując miejsce 4., tuż za podium. Sztafeta chłopców, z czasem 3,05, również była 4. Indywidualnie 3. miejsce zajął Filip Gąsiorowski na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Na tym samym dystansie 4. miejsce zajął Maciej Przydalski. Również 4. miejsce zajął Jakub Kmita na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Skład drużyny chłopców: Maksymilian Maruszak, Jakub Kmita, Dawid Tomala, Jakub Szczur, Maciej Przydalski, Filip Gąsiorowski i rezerwowy Hubert Wajszczyk.

Od godziny 11.00 zmagania sportowe rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi, w ramach Igrzysk Dzieci. Tu również nie zawiedli uczniowie SP 10 .Drużyna chłopców zajęła 3. miejsce. Chłopcy pływali w składzie: Tobiasz Labuch, Bartłomiej Lasota, Nikodem Malinowski, Przemysław Socha, Jakub Sosiński, Piotr Szulczyk, Kajetan Wroniszewski.

Dziewczęta z tego rocznika, borykające się z chorobami,  zajęły 5. miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Lena Biernacka, Karolina Ciszewska, Łucja Mielnicka, Zuzanna Raszdorf, Karolina Wójciak, Aleksandra Gajak, Katarzyna Kacprzykowska i Zofia Świątek. Na wyróżnienie zasługuje Zuzanna Raszdorf, która zajęła 2. miejsce indywidualnie na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Źródło Urząd Miasta