Jak bronić się przed smogiem?

554

Problemu smogu jaki zawisł nas Polską pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Toksyczne substancje znajdujące się w powietrzu, mogą powodować zatrucia i poważne choroby dróg oddechowych. Najbardziej na jego negatywne działanie narażane są dzieci, osoby starsze i alergicy, dlatego w czasie silnego stężenia lepiej unikać wychodzenia z domu, bo niestety na dzień dzisiejszy eliminowanie zanieczyszczenia powietrza to walka z wiatrakami.

Skuteczny sposób na walkę ze smogiem

Zanieczyszczenie powietrza to poważny problem. Ekolodzy biją na alarm bo sytuacja z roku na rok dramatycznie się pogarsza a systematyczne wdychanie dwutlenku siarki prędzej czy później, zbierze swoje żniwo. Według naukowców walkę ze smogiem można przynajmniej częściowo wygrać zdrową dietą. Tak, brzmi to nieprawdopodobnie jednak posiłki bogate w Kwasy omega-3 zmniejszają przedostawanie się szkodliwych substancji do krwioobiegu. Zmniejszają również powstawanie stresu oksydacyjnego, czyli zmian w równowadze pomiędzy antyoksydantami a wolnymi rodnikami. Pestki dyni, nasiona lnu, olej rzepakowy czy migdały a nawet masło, takie produkty powinny znaleźć się w menu każdej osoby która faktycznie chce zadbać o zdrowie.

Witaminy a skutki smogu?

Prócz zdrowej diety smog nie będzie siał spustoszenia w organizmie, jeśli regularnie będą przyjmowane witaminy z grupy B. Również witamina C i E ma zbawienny wpływ na organizm, dlatego zwłaszcza przed sezonem grzewczym, warto zaopatrzyć się w dobrej jakości preparat witaminowy i regularnie go zażywać.

Skuteczne maseczki przeciwsmogowe- czy faktycznie?

Takie rozwiązanie owszem przynosi oczekiwane rezultaty, należy jednak pamiętać, iż tylko maski z odpowiednią filtracją są godne zainteresowania. W sytuacji, gdy stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest drastyczne, lepiej unikać wychodzenia na zewnątrz bo stasowanie maseczki owszem, zapobiega wdychaniu dwutlenku siarki, jednak ilość dostarczanego tlenu także jest znacznie mniejsza.

Ekolodzy biją na alarm.

Nie tylko jakość powietrza jest zła lecz także substancje toksyczne znajdujące się w glebie powodują wiele negatywnych skutków. Chcąc prawidłowo zadbać o środowisko, warto podjąć czynne kroki i nie tylko eliminować źródła powstawania smogu, lecz baczniej zwracać uwagę jakie substancje przenikają do gleby. Tutaj warto szczególną uwagę zwrócić na biologiczne oczyszczanie przydomowych ścieków, http://oczyszczalnie24.eu/15-oczyszczalnie-biologiczne, które niosą za sobą szereg korzyści.

Biologiczna oczyszczalnia ratuje środowisko

Wbrew pozorom zainwestowanie w domową biologiczną oczyszczalnię opłaca się i to nie tylko patrząc pod względem ekologicznym. Jest to zarówno efektywne, jak i proste w użytkowaniu rozwiązanie pozwalające na pozbycie się szkodliwych zanieczyszczeń niemalże w stu procentach. Co ważne jest to rozwiązanie na lata, bo systemy drenażu cechują się długą żywotnością, a powstałą po oczyszczeniu woda może być wykorzystywana ponownie do celów gospodarczych. Możliwości jest wiele, trzeba tylko podejść do nich z głową.