100 dębów na stulecie Niepodległej

734

Tomaszowianie posadzą 100 dębów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt zainaugurował w piątek prezydent Marcin Witko. Pierwszy żywy pomnik pojawił się już na terenie Skweru Niepodległości. Kolejne lokalizacje wskażą mieszkańcy miasta w ramach konsultacji społecznych.

W piątek, w trakcie briefingu prasowego, prezydent Marcin Witko zaprosił mieszkańców i organizacje pozarządowe do udziału w projekcie „100 dębów na stulecie Niepodległej”. – Nie chcemy betonować miasta, dlatego wychodzimy do tomaszowian z inicjatywą stworzeniach żywych pomników na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym, żeby każdy dąb miał swojego patrona – powiedział Marcin Witko. – Projekt doskonale wpisuje się też w ekologiczne działania realizowane w naszym mieście. Czyste powietrze ma dla nas duże znacznie – dodał.

foto
FOTO
Prezydent Marcin Witko zasadził pierwszy dąb na terenie Skweru Niepodległości, na wprost budynku Urzędu Miasta. Kolejne lokalizacje wskażą mieszkańcy miasta w ramach konsultacji społecznych, które rozpoczną się w drugiej połowie maja.

FOTO FOTOŹródło: Urząd Miasta