Wyprawka dla ucznia – przegląd artykułów szkolnych

880

Dość dużym wyzwaniem dla rodziców świeżo upieczonego ucznia jest skompletowanie wyprawki szkolnej. Niby zdajemy sobie sprawę czego może potrzebować dziecko do zdobywania nowych umiejętności i poszerzania horyzontów, jednak niekoniecznie musimy wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę podczas robienia szkolnych zakupów.

W tym artykule wskażemy Ci przybory szkolne, które umożliwią Twojemu dziecku naukę i rozwój. Doradzimy, jak wybrać plecak dla pierwszoklasisty, wskażemy też piórnik, który będzie najpraktyczniejszy na początku edukacyjnej ścieżki. Wszystkie niezbędne dziecku w szkole gadżety znajdziesz tutaj: https://www.pat5.pl.

Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna to wydatek kilkuset złotych na jedno dziecko. Najdroższe są oczywiście podręczniki szkolne, które każde dziecko musi mieć swoje. Pominiemy teraz tę kwestię, jako że to zazwyczaj szkoła wskazuje, jakie dziecko powinno mieć książki. Rodzaj zeszytów też w dużej mierze zależy od nauczycieli, którzy prowadzić będą zajęcia. Ale oprócz zeszytów i książek jest jeszcze cała masa przyborów potrzebnych w szkole. Zacznij więc od zrobienia listy niezbędnych dziecku szkolnych akcesoriów. Dzięki spisowi unikniesz zakupu tych niepotrzebnych. Co powinno znaleźć się na takiej liście? Na pierwszej pozycji umieść plecak, a na drugiej piórnik. Niestety zazwyczaj te dwie rzeczy są drogie, kosztują najwięcej zaraz po książkach i zeszytach. Rozkładając piórnik na czynniki pierwsze przyda się też pióro (pióra wieczne znajdziesz tutaj: http://www.pat5.pl/m/98), długopisy, ołówki, temperówka, gumka do mazania, linijka, ekierka i cyrkiel. Kredki, pisaki i kolorowe flamastry to kolejne przybory, jakich nauczyciele będą wymagać od ucznia. W młodszych klasach potrzebny będzie też blok do rysowania, papier kolorowy, farby akwarelowe i plakatowe, klej, nożyczki, a nawet plastelina.

Wszystkie najpotrzebniejsze artykuły szkolne z motywami znanych gier i bajek w atrakcyjnych cenach znajdziesz tutaj: https://www.pat5.pl/szkola.

Plecaki / tornistry / plecaki szkolne

Kupić tornister czy plecak? Ważniejsza jest waga czy objętość? Lepszy będzie kształt prostokątny czy owalny? Te pytania najczęściej nurtują rodziców uczniów. Od czego zatem zacząć poszukiwania idealnego plecaka? Najlepiej od uświadomienia sobie, że to Ty jako rodzic masz najwięcej do powiedzenia w kwestii jego zakupu. Dziecko zwraca uwagę na wygląd, i na nic więcej. Chce, by plecak był ładny, kolorowy i by zazdrościli mu go koledzy. Jednak najważniejsze jest by właściwie spełniał on swoje zadanie, był funkcjonalny i praktyczny, a przy tym dobrze wpływał na postawę dziecka.

Wybór nie może być przypadkowy. Na początek zastanów się, czy interesują Cię plecaki szkolne, czy bardziej skłaniasz się w kierunku zakupu tornistra. Jedno i drugie musi posiadać właściwe usztywnienie, dzięki któremu jego użytkowanie ułatwi zachowanie prawidłowej postawy u dziecka. Warto w tym miejscu podkreślić, że sztywniejszy od plecaka tornister stanowi lepszą ochronę dla zeszytów i książek, jakie będą w nim noszone. Kolejne na co musisz zwrócić uwagę to szelki, które powinny być regulowane, tak żeby można było dostosować je do wzrostu dziecka. Najlepiej jeśli plecak będzie posiadał dodatkowe zapięcie z przodu, dzięki czemu jego ciężar lepiej się rozłoży. Jeśli już o masie mowa to pamiętaj, by plecak czy tornister nie miał zbyt dużej masy, w końcu trafią do niego pozostałe przybory, które też swoje ważą. Na koniec zwróć jeszcze uwagę, czy plecak posiada odblaski. W przypadku ich braku Twoim zadaniem jest plecak w nie wyposażyć. No i pamiętaj, że plecak dla żaka musi być też ładny. W końcu jeśli przypadnie dziecku do gustu, z większą motywacją i radością będzie wspinać się po szczeblach edukacji.

Plecaki dla młodszych i starszych dzieci znajdziesz tutaj: http://www.pat5.pl/m/101.

Piórniki

Kolejnym i ostatnim już artykułem szkolnym, któremu chcielibyśmy się bliżej przyjrzeć jest piórnik. Piórniki mogą być różne, zazwyczaj jednak dzielą się na dwa rodzaje: tuby i rozkładane (duży wybór piórników do szkoły znajdziesz tutaj: https://www.pat5.pl/m/38). Oba typy mają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o dzieci dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą to naszym zdaniem lepiej sprawdzą się w ich przypadku piórniki rozkładane. W tego typu piórnikach każda rzecz posiada swoje miejsce, dzięki czemu dziecko odkładając ją na nie uczy się porządku. Artykuły piśmiennicze nie stykają się ze sobą, dlatego też wolniej się niszczą. Łatwiej też jest w takim piórniku coś znaleźć. Jeśli chodzi o piórniki typu tuby to są one praktyczniejsze na późniejszych etapach edukacji, kiedy dziecko nie nosi ze sobą do szkoły aż tylu przyborów. Pozostaje Ci także podjęcie decyzji, czy kupisz swojemu dziecku piórnik z wyposażeniem czy bez. Miej jednak na uwadze, że kompletowanie wnętrza piórnika może sprawić maluchowi dodatkową frajdę, a piórniki z wyposażeniem mogą posiadać rzeczy, które nie będą dziecku wcale potrzebne.