Zalety bycia freelancerem

1006

Obecnie bardzo popularnym zawodem jest bycie freelancerem. Wiele osób wybiera właśnie taki sposób zarabiania na życie, bo daje on niezależność i swobodę w doborze zleceń. Freelancer ma jeszcze inne zalety, które przemawiają do osób pracujących na własny rachunek.

Niezależność

Główną zaletą bycia wolnym strzelcem jest niezależność i brak szefa, który stawia przed nami coraz to nowe wymagania i dodatkowe obowiązki. W tym przypadku osoba, która decyduje się na bycie freelancerem musi wykazać się samodyscypliną, umiejętnością organizacji oraz planowania. Jeśli jest się dobrym specjalistą w danej dziedzinie można pracować bez presji i stresu. Poza tym, czas pracy nie jest z góry określony, a grafik jest niezwykle elastyczny. Fakt ten jest z jednej strony atutem bycia wolnym strzelcem, ale w niektórych przypadkach może okazać się czynnikiem rozleniwiającym. Zadania i projekty można wykonywać w każdym miejscu – w domu, w kawiarni, w parku. Nie trzeba mieć własnego biura, by realizować zlecenia. Jeśli jednak pojawi się konieczność spotkania z klientami, można zdecydować się na wynajęcie przestrzeni biurowej. Taką usługę oferuje np.: officelist.pl. Firma posiada placówki w wielu miastach w Polsce, a biura znajdują się w ekskluzywnych, nowoczesnych budynkach, które z pewnością zrobią pozytywne wrażenie na potencjalnych klientach. Przedsiębiorstwo proponuje biura zarówno dla małych, jak i dużych firm.

Wybór konkretnych zleceń

Będąc swoim własnym szefem można decydować się na wykonywanie zleceń, które dadzą nam satysfakcję. Ponad to, istnieje szansa podejmowania się kilku projektów jednocześnie, w zależności od dostępnego czasu. Jedynym zagrożeniem braku stałych zadań jest możliwość nieotrzymywania zleceń przez pewien czas.

Podróżowanie

Niewątpliwie zaletą bycia freelancerem jest perspektywa dostosowania grafiku do swoich planów. Poza tym, coraz bardziej popularne staje się łączenie pracy z podróżowaniem. Osoby, które pracują przez Internet jak: graficy czy programiści, wyjeżdżają za granicę i zamiast wykonywać pracę w Polsce, mieszkają okresowo w innej części świata. Po wykonaniu zadań, albo w przerwie między zleceniami, zwiedzają miasta. Łączą oni tym samym zarabianie pieniędzy i podróże. Jest to bardzo wygodne, ale wymaga odpowiedniego planowania. Przede wszystkim, kluczem do takiego stylu życia jest brak konieczności pojawiania się w stacjonarnym biurze.

Zawód freelancera daje wiele możliwości. Jest on odpowiedni dla osób, które potrafią samodzielnie zorganizować swoją pracę i zmotywować się do działania. Trzeba również pamiętać, że tzw. robotę papierkową należy wykonywać we własnym zakresie. Często jest tak, że freelancer jest jednocześnie specjalistą w danej dziedzinie, ale również księgowym i sekretarzem. Jeśli jednak szukasz niezależności i chcesz, by każde twoje działanie zależało od ciebie, praca jako wolny strzelec jest doskonałym rozwiązaniem.