Inauguracja jak marzenie

595

Piłkarze łódzkiego Widzewa zwycięstwem zainaugurowali sezon 2018/2019.

W Sercu Łodzi pokonali szóstą drużynę minionego sezonu Olimpię Elbląg 1 do 0.

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył debiutujący a brawach czerwono – biało – czerwonych Damian Paszliński w 24 minucie pojedynku.

Po meczy powiedzieli:

Adam Boros (Olimpia):

Gratuluję gospodarzom awansu do II ligi i dzisiejszego zwycięstwa. Widzew był dziś zespołem lepiej zorganizowanym. Wiedzieliśmy, że Widzew będzie grał skrzydłami, że ofensywnie grają obrońcy, jak zachowują się napastnicy, ale ta wiedza dziś nie wystarczyła. Przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, ciężaru nie wytrzymała też nasza druga linia. Widzew nie miał może wielu stuprocentowanych sytuacji, ale wygrał zasłużenie. My jesteśmy jeszcze na etapie budowy drużyny, mieliśmy sporo ubytków w kadrze, dlatego wchodzimy w rozgrywki starając się dokonywać zmian w składzie.

Radosław Mroczkowski (Widzew):

Był to dla mnie nerwowy mecz, chcieliśmy wygrać, a 1:0 to trudny wynik. Z tyłu było bezpiecznie, przeciwnik zasadzie nie stworzył sobie groźnych sytuacji, ale irytowało mnie trochę, że nie mogliśmy strzelić bramki na 2:0, bo były ku temu okazje. Widzimy, że mecz o stawkę jest zupełne inny niż mecze kontrolne, ale drużyna fragmentami realizowała to, co chcemy grać.

Był to sprawdzian tego, jak wygląda zespół i było dziś poprawnie. Nie chcieliśmy pozwalać za wiele przeciwnikom, więc z tyłu było bezpiecznie. Niektórzy zawodnicy chcieli jak najlepiej, ale muszą się oswoić z otoczeniem, stadionem, kibicami.

Możliwości mieliśmy dziś ograniczone, zwłaszcza w kontekście zmian w środku pola, bo nie udało się zatwierdzić do gry Litwina. Mam jednak zapewnienie, że sprawa ta zostanie wkrótce załatwiona.

Były dziś emocje, czasami trzeba pomóc drużynie i pokrzyczeć coś przy linii. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie spokojniej.

Widzew Łódź – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka:

1:0 – Damian Paszliński (24’)

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Pigiel, Sebastian Zieleniecki, Damian Paszliński, Sebastian Kamiński, Konrad Gutowski (90′ Michael Ameyaw), Maciej Kazimierowicz, Kacper Falon (72’ Marek Zuziak), Mateusz Michalski (61’ Daniel Mąka), Daniel Świderski (68’ Michał Miller), Robert Demjan.

Olimpia: Krzysztof Pilarz – Tomasz Lewandowski, Kacper Korkliniewski, Kamil Wenger, Anton Kolosov, Michał Ressel (46’ Tomasz Persona), Mateusz Bogdanowicz, Tomasz Sedlewski, Jakub Bojas (72’ Mateusz Szmydt), Oskar Rynkowski (46’ Bartosz Nowicki), Michał Kiełtyka.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 17 431

Foto i video: www.widzew.com