Mobilne Muzeum Multimedialne na pl. Tadeusza Kościuszki

585

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

Mobilne Muzeum Multimedialne będzie można zwiedzać w Tomaszowie Mazowieckim na placu Kościuszki 18 października w godzinach 12-18 i 19 października w godz. 10-16. Zostanie ono przygotowane z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Urządzenia najnowszej generacji, setki archiwalnych fotografii i dokumentów, fragmenty historycznych filmów, hologramy, nowoczesne animacje i interaktywne aplikacje tworzą fascynującą narrację poświęconą Niepodległej, zapraszając osoby zwiedzające do wspólnej wędrówki w czasie i przestrzeni.

Niezwykłe spotkanie z historią odbywa się w mobilnym module ekspozycyjnym, przystosowanym do podróży po całym kraju. To właśnie w tej nowoczesnej formie można obejrzeć wystawę przygotowaną z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podróż Muzeum Multimedialnego po Polsce ma na celu włączenie się w świętowanie wspomnianego jubileuszu, dopełniając swym przesłaniem lokalne obchody. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł złożyć swój podpis w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. Wszystkie aplikacje multimedialne można łatwo i intuicyjnie obsługiwać. Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne.

Zapraszamy!