Tragiczny wypadek na terenie Tomaszowa Maz.

1302

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 77-letniej pieszej, która mimo udzielonej pomocy lekarskiej na skutek odniesionych obrażeń poniosła śmierć. Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu o ostrożność.

6 listopada 2018 roku, tuż przed godziną 12:00 na ul. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Mazowieckim doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego bmw i pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 18-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego kierujący osobowym bmw, jadąc prawym pasem ruchu ulicy Bartosza Głowackiego potrącił 77-letnią pieszą przekraczającą jezdnie w miejscu niedozwolonym. Kobieta w wyniku zdarzenia odniosła obrażenia i trafiła na szpitalny oddział, gdzie mimo udzielonej pomocy lekarskiej zmarła. Kierowca bmw był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego.

Policjanci apelują !

Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych i umieszczaniu ich na odzieży w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach.

Apelujemy również do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno!!!