Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej W-713 w Rokicinach Kolonii

1260

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych w Rokicinach Kolonii 74 -letniej pieszej, która mimo udzielonej pomocy lekarskiej i przetransportowaniu do szpitala, na skutek odniesionych obrażeń poniosła śmierć. Policjanci, z uwagi na szybko zapadający zmrok apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i korzystanie z elementów odblaskowych.

28 listopada 2018 roku, około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej W-713 w miejscowości Rokiciny Kolonia, (rejon skrzyżowania ul. Tomaszowskiej z Kolejową) na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego fiata i pieszej prowadzącej rower. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 59-letni mieszkaniec gminy Rokiciny kierując osobowym fiatem, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku m. Ujazd, potrącił 74-letnią pieszą mieszkankę tej samej gminy, która prowadząc rower przekraczała jezdnie w miejscu dozwolonym tj. przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych. Kobieta w wyniku zdarzenia odniosła poważne obrażenia i trafiła na szpitalny oddział, gdzie mimo udzielonej pomocy lekarskiej zmarła. Kierowca fiata był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego.

Policjanci apelują !

   Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych i umieszczaniu ich na odzieży w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach.

   Apelujemy również do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien bezwzględnie pamiętać, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno!!!

Ważny jest również stan techniczny pojazdu a w szczególności sprawny układ hamulcowy i oświetlenie.

   W związku z powyższym przypominamy o kampanii prowadzonej przez policję wraz z partnerami, na terenie całego kraju pn. ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w ramach, której w terminie do 15 grudnia br. istnieje możliwość bezpłatnej kontroli stanu oświetlenia w naszych pojazdach a nawet wykonania jego regulacji.

Więcej informacji na temat kampanii oraz adresy stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii dostępne pod n/w linkami:

wejdź – ,,TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” – wejdź

wejdź – Sprawdź bezpłatnie oświetlenie w swoim pojeździe (pow. tomaszowski) – wejdź