Szlachetna Paczka

214

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

Szlachetna Paczka to projekt społeczny, który od ponad 17 lat zapewnia najbardziej potrzebującym rodzinom na terenie całego kraju pomoc materialną. Dzięki staraniom setek wolontariuszy setki potrzebujących rodzin mogą godnie spędzić święta Bożego Narodzenia. Właśnie z tego powodu po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się zbiórka funduszy na zakup sprzętów niezbędnych dla wybranej przez szkołę rodziny. Dodatkowo zorganizowano zbiórkę artykułów szkolnych, spożywczych i środków czystości, których zebrano najwięcej. Klasy, które najbardziej zaangażowały się w akcję to IIId i Id. W tych klasach zebrano najwięcej pieniędzy lub potrzebnych artykułów. Nad akcją czuwała Aleksandra Galach z klasy IIc z drobną pomocą Samorządu Uczniowskiego. Ola jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki, przez kilka tygodni aktywnie działała na terenie szkoły organizując zebrania z uczniami, zbiórki pieniędzy, robiąc zakupy i pakując wszystkie prezenty. Dziękujemy wszystkim klasom i osobom, które zaangażowały się w sukces tej inicjatywy w naszej szkole. Do następnego roku!