Prelekcje dotyczące przemocy i promocja policyjnego zawodu

577

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Policjanci tomaszowskiej komendy często angażują się w przedsięwzięcia edukacyjne związane z wprowadzaniem elementów profilaktyki, mającej zapobiegać powstawaniu patologii i eskalacji przestępczości wśród młodzieży.

12 grudnia 2018 roku, tomaszowscy policjanci w osobie Oficera Prasowego asp. Grzegorza Stasiak i Z-cy Naczelnika Wydziału Kryminalnego  podkom. Tomasza Susik uczestniczyli w zajęciach prowadzonych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz. poświęconych przemocy. Mundurowi wykorzystując doświadczenie zawodowe wyjaśnili co jest najczęstszą  przyczyna eskalacji przemocy oraz jak należy z nią walczyć.

Wskazali jednocześnie, iż to właśnie policjanci w swojej codziennej służbie, uczuleni na ludzką krzywdę i mający ponad przeciętną wrażliwość są niejednokrotnie pierwszymi, którzy wyciągają pomocną dłoń do ofiar przemocy.

Policjanci zachęcali jednocześnie uczestników spotkania, by rozważyli związanie swojej przyszłości właśnie z policyjnym mundurem, co bez wątpienia przyniesie im wiele satysfakcji i pozwali się spełnić zarówno na drodze zawodowej jak i w życiu osobistym. Daje również szersze możliwości niesienia pomocy osobą skrzywdzonym przemocom.  

Choć połączenie tematów było nietypowe, sama formuła okazała się być trafna. Oba tematy spotkały się z zainteresowaniem uczniów ,,mechanika” i możliwe że niebawem podobne prelekcje zostaną powtórzone.