Rodzinne kolędowanie za Pilicą

779

Autor: MCK

…kolędę pod niebiosy niech niosą liczne głosy,
samotnie kolędować źle…”

Słowami kolędy Wojciecha Młynarskiego, wyśpiewanymi przez Elżbietę Rudzką rozpoczęło się „Rodzinne kolędowanie za Pilicą”. Organizatorem wieczoru, który odbył się 9 stycznia w dzielnicy Białobrzegi, było Miejskie Centrum Kultury filia DOK.

Do wykonania i podzielenia się radością śpiewania kolęd, zgodnie z ideą koncertu, organizatorzy zaprosili Scholę „Marcinki” przy par. św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim pod kierunkiem Izabeli Dębińskiej, pracujących pod opieka Beaty Niedzielskiej wokalistów MCK wraz z bliskimi
oraz Rodzinny zespół wokalno-instrumentalny z Bukowca nad Pilicą wraz z kierownikiem artystycznym Włodzimierzem Gliszczyńskim.

Artyści zaprezentowali piękne i znane przez wszystkich, a śpiewane już od kilku stuleci pieśni opisujące narodziny Chrystusa, a także utwory współczesne.

W wykonaniu Scholi „Marcinki” pięknie wybrzmiała między innymi „Kołysanka” oraz pastorałki „Jezusek czuwa” i „Idzie na ziemię Jezusek”. Wokaliści MCK-u: siostry Iza i Ela Rudzkie zaśpiewały pastorałkę „Zaśnij dziecino”, dwoje przyjaciół Maja Kuniecka i Maciej Kowalski wprowadzili gości wieczoru w zimowy nastrój piosenką „Pada śnieg”, Barbara Szulc wraz córką Julią pięknie zaśpiewały kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”, Kamila Kata razem z córkami Patrycją i Izabelą oraz Martą Wiktorowicz zaprezentowały utwory „W żłobie leży” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, Ola i Magda Nowak wspaniale zaśpiewały starą kolędę „Mizerna Cicha”. W repertuarze Rodzinnego zespołu wokalno-instrumentalnego z Bukowca nad Pilicą znalazły się rzadziej wykonywane pieśni: „Anielski chór pasterzom”, „Adeste fideles” i „Jakaż to gwiazda”, a także ludowa pastorałka „Porwijcie instrumenta”, współczesna piosenka „Złota Jerozolima” i dynamiczna „Pastorałka od serca do ucha”.

Wyjątkową atmosferę i świąteczny nastrój koncertu podkreśliła piękna scenografia, którą udostępniło Studio Fotograficzne FOTOMANIA Wioletty Jóźwik.
Organizatorzy serdecznie dziękują wykonawcom oraz wszystkim gościom za stworzenie niezwykłego, radosnego i rodzinnego klimatu wieczoru.