Spotkanie opłatkowe pracowników oświaty.

788

ZAutor: Starostwo Powiatowe

We wtorkowy wieczór ,29.01.2019 r w ZSP nr 2 im. St. Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się Powiatowo- Miejskie Spotkanie Opłatkowe pracowników oświaty.

W imieniu gospodarzy uroczystości -starosty tomaszowskiego, pana Mariusza Węgrzynowskiego oraz prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, pana Marcina Witko-gości powitali i Spotkanie Opłatkowe poprowadzili dyrektor ZSP Nr 2,pan Jacek Bartosik oraz wicedyrektor, pani Halina Fijałkowska.

Uczestnicy spotkania obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSP nr 2 im. Stanisława Staszica, którego przewodnią myślą był powrót do domu Wędrowca ,który nie chce być samotny w wigilijny wieczór i podąża do oczekującej na niego rodziny. Ważną częścią uroczystości były zapadające w pamięć przemówienia starosty tomaszowskiego , pana Mariusza Węgrzynowskiego , prezydenta Tomaszowa , pana Marcina Witko , łódzkiego kuratora oświaty, pana Grzegorza Wierzchowskiego oraz posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pana Roberta Telusa.

Wyjątkowe okazały się słowa ostatniego z przemawiających, księdza biskupa Ireneusza Pękalskiego, które były jednocześnie zaproszeniem do podzielenia się opłatkiem.

To niecodzienne spotkanie pozwoliło na refleksję o roli tradycji , miłości do Boga i drugiego człowieka ,dało możliwość poczucia jedności w wyjątkowym, świątecznym okresie i przyniosło nadzieję potrzebną wraz z początkiem Nowego Roku.