Dzień Patrona SP Nr 3

850

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Dnia 19 marca w naszej szkole obchodzony jest coroczny Dzień Patrona szkoły – Józefa Piłsudskiego.W tym roku, aby krzewić wiedzę oraz wzmacniać zainteresowanie młodzieży i dzieci osobą Marszałka Piłsudskiego zaprosiliśmy samego Patrona na spotkanie z uczniami naszej szkoły. Jednocześnie Dzień Patrona został w tym roku ogłoszony Dniem Wąsacza.W tym dniu uczniowie jak i nauczyciele przyozdobili swoje twarze wąsem. Pomysłów nie brakowało. Pojawiły się tradycyjne „wąsiska” wykonane z wełny, tektury czy papieru, czy też subtelne „wąsiki” z piórek lub narysowane flamastrem.Każdy uczeń, który przyozdobił swoją twarz wspomnianym wąsem i wziął udział w zabawie był zwolniony z odpytywania na lekcjach.Dzięki zaangażowaniu uczniów klas 8c, szkoły podstawowej oraz 3a, gimnazjum, w naszej placówce miała miejsce ”Wizyta Józefa Piłsudskiego”. Uczniowie przebrani za Piłsudczyków wraz z samym Marszałkiem, odwiedzili wszystkie klasy i zaprezentowali Naszego Patrona z trochę mnie oficjalnej strony. Na samym początku inscenizacji Marszałek odczytał akt nadania imienia naszej szkole, następnie wraz ze swoimi towarzyszami broni zaprezentował swoje najsłynniejsze cytaty.Nie wszystkie słowa Marszałka pochodziły z oficjalnych wypowiedzi i przemówień, część podkreślała jego bardziej ludzki charakter, niektóre mogły również szokować. Uczniowie zaznaczyli, że Józef Piłsudski był wyjątkowo barwną postacią na kartach historii Państwa Polskiego, nie umniejszając jednak zasług Marszałka Józefa Piłsudskiego dla Narodu Polskiego.Ten dzień obfitował w wybuch śmiechu oraz radość. Nie zabrakło jednak miejsca na należyty szacunek oddany Naszemu Patronowi. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z panią wicedyrektor Mirosławą Tomczyk złożyli kwiaty pod Pomnikiem Legionistów.