Wolność kocham i rozumiem…

925

Autor: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza do wzięcia udziału w Literackim Konkursie Patriotycznym „Wolność kocham i rozumiem…”

Konkurs skierowany jest do uczniów tomaszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych mieszkańców naszego miasta. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce podzielić się swoimi refleksjami lub wspomnieniami związanymi z Dniem Wolności i Praw Obywatelskich, w związku z obchodzoną w tym roku 30 rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r. Dzień ten jest symbolem narodzin demokracji w powojennej Polsce, dniem pierwszych częściowo wolnych wyborów, entuzjastycznie przyjętych przez Polaków, w tym również mieszkańców naszego miasta i regionu. Wspomnienia oraz rozmowy w kręgach rodzinnych i przyjacielskich będą dodatkowym źródłem informacji dla młodych uczestników Konkursu o historii i tradycji naszego regionu. Świadectwo starszych pokoleń niewątpliwie przyczyni się do pogłębienia wiedzy historycznej i patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży. Dodatkowym celem konkursu jest pobudzenie wrażliwości literackiej oraz aktywności twórczej w dziedzinie literatury wśród młodzieży i seniorów a także konfrontacja i promocja lokalnych twórców. Forma i długość tekstu jest dowolna. Może to być wiersz, proza, „rapowanka”. Wybór należy do piszącego.

Prace literackie – można nadsyłać lub składać osobiście do dnia 15 maja 2019 r.

do Miejskiej Biblioteki Publicznej
ul. I. Mościckiego 6 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Jury powołane przez Organizatora przyzna po 3 nagrody w 2 kategoriach: proza, poezja w podziale na cztery grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych klas 4-8, uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 4 czerwca 2019 r.

Informacji o konkursie udziela:
Izabela Migowska: tel. (44) 724-67-39; e-mail: wypozyczalnia@mbptomaszow.pl