Podsumowanie pierwszej połowy wakacji

734

Autor: KPP

Wakacje osiągnęły półmetek. W tym czasie na drogach powiatu tomaszowskiego doszło do 8 wypadków w których 12 osób zostało rannych.

Tak przedstawiają się statystki za miesiąc lipiec. Niestety w miniony weekend doszło   wypadku, w którym zginął 27-letni motocyklista. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna zdarzenia drogowego trwających wakacji. Zróbmy wszystko, aby ich druga połowa była bardziej bezpieczna.

Wakacje to czas wypoczynku, ale i wzmożonych podróży, również autokarowych. Przypominamy, że w okresie letnim uruchomiony został stały punkt kontroli autobusów, który znajduje się na parkingu przy ul. PCK. Kontrolę taką może zgłosić każdy – rodzic, opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej Naczelnikowi lub Z-cy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego (tel. 44 726 10 42). Do tej pory policjanci sprawdzili już 13 autokarów.

Każdego dnia policjanci monitorują bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu, sprawdzają prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych. Niestety pomimo licznych apeli o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Tylko w lipcu funkcjonariusze zatrzymali 35 nietrzeźwych kierowców pojazdów mechanicznych i 21 nietrzeźwych rowerzystów. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek! Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drodze, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy widząc podejrzanie zachowującą się osobę za kierownicą, reagują i alarmują Policję. Niejednokrotnie opisywaliśmy przypadki obywatelskich zatrzymań nietrzeźwych kierowców. Nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze.

Wakacje to także intensywny czas dla policyjnych profilaktyków i dzielnicowych, którzy spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Za każdym razem funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku. W tym miejscu po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas kąpieli. Woda jest żywiołem i o tragedię nie trudno. Niestety pod koniec czerwca na Zalewie Sulejowskim utonął mężczyzna. Aby do tego typu zdarzeń nie dochodziło, należy pamiętać, że kąpać można się tylko w miejscach wyznaczonych, nie należy wchodzić do wody bezpośrednio po opalaniu i pod wpływem alkoholu.