„Pavarotti” – niezwykła biografia ukochanego śpiewaka wszech czasów – od 3 grudnia na DVD!

978

Kinowy przebój tego lata, wyjątkowa filmowa biografia Luciano Pavarottiego w reżyserii Rona Howarda, którą na dużym ekranie obejrzało już ponad 100 tysięcy widzów, 3 grudnia ukaże się na DVD w sieci salonów Empik!

„Pavarotti” to niezwykła historia człowieka obdarzonego wielkim sercem, poczuciem humoru, charyzmą i talentem. Na film składają się miedzy innymi wyjątkowe i nigdy niepublikowane materiały, dzięki którym dowiadujemy się, jak wyglądały niecodziennie kulisy współpracy z Bono, jakie były jego osobliwe przyzwyczajenia i rytuały, dlaczego zawsze występował z chusteczką, albo wyruszał w trasę z 27 walizkami i co czuł przed występem na scenie.

Dla mnie szczególnie ważne były wywiady z rodziną. – opowiada Howard. To bardzo emocjonalne rozmowy, które nie były dla nich łatwe. Jestem im za to wdzięczny, bo dzięki tym wypowiedziom nasz film ma wymiar bardziej ludzki. Dzięki temu film jest czymś więcej, niż tylko przypomnieniem, jakim wielkim artystą był Pavarotti. To opowieść o wzlotach i upadkach, które wspólnie przeżywali.

Pavarotti był obdarzony jednym z najbardziej epickich głosów w historii ludzkości, był pełen ekspresji, jednak w filmie Rona Howarda wspaniały Luciano Pavarotti jest pokazany takim, jakim go jeszcze nie widzieliście. Dokument ukazuje z czym się borykał, jakie miał poczucie humoru, z czym wiązał nadzieje.

Poza licznymi anegdotami to również historia człowieka, który w całości poświęcił się sztuce. Na ekranie nie zabraknie najbardziej znanych występów śpiewaka, w tym słynnego koncertu „Trzech Tenorów”, czy arii dedykowanej księżnej Dianie.

Do sieci salonów Empik w całej Polsce trafią dwa wydania filmu „Pavarotti” – ekskluzywne, z dołączoną płytą CD z muzyką z filmu oraz tradycyjne – tylko z filmem.