Sportowe mikołajki seniorów

Autor: Urząd Miasta

Około 150 osób wzięło udział w IV Tomaszowskiej Spartakiadzie Seniorów, która odbyła się 6 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. Zaciętej rywalizacji towarzyszyła dobra zabawa i integracja tomaszowskiego środowiska senioralnego.

Swoje reprezentacje w spartakiadzie wystawili: Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”, Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek, Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „Ala”, Klub Seniora działający przy DOK-u (filii Miejskiego Centrum Kultury), Klub Seniora „Słoneczna Jedynka” oraz Ognisko TKKF przy Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Drużyny rywalizowały w sześciu konkurencjach indywidualnych i czterech drużynowych, takich jak: rzut piłką do kosza, tenis stołowy, rzuty karne do bramki do unihokeja, slalom z balkonikiem, slalom w alkogoglach, rzut beretem do celu, przeciąganie liny, zamiatanie śmieci na czas itp. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz nagrody ufundowane przez Fundację „Z Sercem”. Wręczała je wiceprezydent miasta Izabela Śliwińska. Nagrodzono również najstarszą seniorkę i najstarszego seniora zawodów.

Celem Tomaszowskiej Spartakiady Seniorów jest popularyzacja i upowszechnianie rekreacji ruchowej wśród najstarszych mieszkańców miasta oraz promocja aktywnego i zdrowego trybu życia.

Wyniki poszczególnych konkurencji

 Rzut do kosza

Kobiety:

  1. Jadwiga Politowska
  2. Bogumiła Błażejewska
  3. Wiesława Krawul

Mężczyźni:

  1. Grzegorz Świercz
  2. Grzegorz Wągrodzki
  3. Waldemar Komenda

 Tenis stołowy

Kobiety:

  1. Maria Myśliwiec
  2. Grażyna Waniska
  3. Danuta Piechota

Mężczyźni:

  1. Grzegorz Reszka
  2. Stanisław Fijałkowski
  3. Grzegorz Andryszek

 Strzały na bramkę z linii 7 metrów

  1. Grzegorz Andryszek
  2. Antoni Smolarek
  3. Bogdan Tokarski

 Slalom z balkonikiem

Kobiety:

  1. Danuta Piechota
  2. Anna Kowalska
  3. Teresa Cuper

Mężczyźni:

  1. Grzegorz Reszka
  2. Grzegorz Turlik
  3. Michał Drzazga

 Slalom na dystansie 20 m w alkogoglach

Kobiety:

  1. Danuta Piechota
  2. Barbara Rogala
  3. Ewa Wojtaszczyk

Mężczyźni:

  1. Grzegorz Reszka
  2. Antoni Smolarek
  3. Grzegorz Turlik

 Rzut beretem do celu

  1. Stanisława Iwanicka
  2. Kazimiera Kopaniewska
  3. Bogumiła Błażejewska

 Przeciąganie liny:

  1. Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
  2. Powiatowe Stowarzyszenie |Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  3. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”

 Wyścig zamiatania śmieci

  1. Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  2. Ognisko TKKF przy Związku Nauczycielstwa Polskiego
  3. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 Wyścigi rzędów z podawaniem piłki

  1. Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  2. Ognisko TKKF przy Związku Nauczycielstwa Polskiego
  3. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 Rzut piłeczką do spodni

  1. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”
  2. Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  3. Ognisko TKKF przy Związku Nauczycielstwa Polskiego