Świętowali Żelazne i Złote Gody

106

Autor: Urząd Miasta

Aż dziewiętnaście par z Tomaszowa Mazowieckiego świętowało Żelazne i Złote Gody, tym razem wyjątkowo w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego odbyły się w piątek, 26 listopada. 65. rocznicę ślubu obchodzili Tuk Mirosław i Barbara, a 50. rocznicę:  Krotosz Kazimierz i Maria,  Szymańscy Włodzimierz i Aleksandra, Ścieżko Stanisław i Maria, Gawarzyńscy Ryszard i Marcela, Gizowscy Zygmunt i Ewa, Hoinkes Marian i Teresa,  Jędrychowicz Marian i Barbara, Kura Jerzy i Marianna, Laczek Jerzy i Gabriela, Raczyńscy Zdzisław i Anna, Warszewscy Ryszard i Wanda, Dziurdź Zbigniew i Elżbieta, Pawlikowscy Edward i Halina, Pawlikowscy Tadeusz i Anna, Świderek Tadeusz i Elżbieta, Wielgosińscy Kazimierz i Halina, Wiewiórowscy Andrzej i Elżbieta, Tuk Mirosław i Barbara, Łukasik Henryk i Jadwiga.

Wszyscy Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, kwiaty i listy gratulacyjne od Prezydenta RP.

Podniosłemu wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa. W Muzeum było tego dnia niezwykle lirycznie. Zarówno muzyka jak i słowa, które wybrzmiały w części artystycznej zadedykowanej Jubilatom, dobrane były odpowiednio do nastroju towarzyszącego uroczystym chwilom świętowania długoletnich pożyć małżeńskich.

Szanownym Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego!