Przedszkolaki uczyły się, jak segregować odpady

591

Autor: UM

Źródło: Zakład Gospodarki Wodno – Kanalizacyjnej

Pracownicy tomaszowskiego Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej 24 lutego odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 11. Przeprowadzili z nimi zajęcia edukacyjne na temat segregacji odpadów i ochrony środowiska.

Goście opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy i jej kulisach, podkreślając, jakie ma ona znaczenie dla mieszkańców miasta, a także jak wpływa na ochronę środowiska.

Dzieci dowiedziały się również, jak wielkie znaczenie ma selektywne zbieranie odpadów w aspekcie ekonomicznym, środowiskowym oraz technologicznym. Przy okazji wykazały się dużą wiedzą na temat oznaczeń kolorystycznych pojemników i worków, do których należy wrzucać poszczególne frakcje odpadów, jak również recyklingu.

W ramach praktyki uczestnicy spotkania mieli okazję wraz z maskotką spółki „Kropelką” spróbować segregacji przykładowych śmieci.

Aby przekazywana wiedza jak najlepiej została przyswojona przez najmłodszych tomaszowian, pracownicy ZGWK przekazali ją w formie przygotowanych przez siebie bajek dotyczących segregacji odpadów i ochrony środowiska.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały ulotki i inne materiały promujące oszczędzanie zasobów naturalnych, jak również balony i słodycze.