Sprawca usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu monopolowego w rękach tomaszowskich policjantów

443
Foto: KPP Tomaszów Mazowiecki

Autor: KPP

Policjanci tomaszowskiej „patrolówki” zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu monopolowego. Mężczyzna odpowie za ten czyn przed sądem. Ukarany został też mandatem karnym za niestosowanie się do zakazu przemieszczenia w związku z wprowadzonymi obostrzeniami. Zostanie również skierowany przeciwko niemu wniosek o ukaranie do inspektora sanitarnego, który może nałożyć na niego karę nawet do 30 tyś. złotych.

9 kwietnia 2020 roku około 1:30 oficer dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie jednego z zamkniętych sklepów monopolowych na terenie miasta, ma ,,kręcić się” młody mężczyzna. Skierowani na miejsce mundurowi z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego podczas przejazdu na miejsce interwencji zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu rozpoczął ucieczkę, po drodze wyrzucając coś w pobliskie zarośla. Mundurowi natychmiast zareagowali na zachowanie mężczyzny i zatrzymali go. Jak się okazało był to 22-letni mieszkaniec gminy Lubochnia. Policjanci sprawdzili, że mężczyzna w zarośla wyrzucił gumowe rękawiczki. Wraz z nim przejechali w rejon sklepu monopolowego wskazanego jako miejsce interwencji, gdzie stwierdzili uszkodzenie drzwi. Wezwany na miejsce technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, które po wstępnej analizie potwierdziły, że sprawcą mógł być zatrzymany mężczyzna. Na miejsce wezwano właściciela sklepu, który starty oszacował na kwotę 3 tysięcy złotych. Ustalono również, że sprawca przed podjętą próbą włamania, przestawił obiektyw kamery zewnętrznego monitoringu sklepu, by rejestrowany obraz nie obejmował przedmiotowych drzwi.

22-letni amator cudzej własności w rozmowie z policjantami przyznał, że usiłował włamać się do sklepu, by skraść papierosy. Wystraszył go jednak sklepowy alarm. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za który grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi nałożyli również na mężczyznę mandat karny za niestosowanie się do obostrzeń w zakresie przemieszczania. Przeciwko 22-latkowi zostanie również skierowany wniosek o ukaranie do inspektora sanitarnego, który może nałożyć na niego karę w wysokości nawet do 30 tyś. złotych.