Dzień Dziecka on-line z Powiatowym Centrum Animacji Społecznej

202

Autor: Starostwo Powiatowe

Dzień Dziecka w Polsce tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. Dzień ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych.

W ten sposób postanowiono uhonorować prawa dzieci, które wcześniej często były łamane. Zgodnie z sugestią ONZ, Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, który jego władze uznają za najwłaściwszy. U nas jest to 1 czerwca. Tego dnia dla dzieci przygotowywane są różne niespodzianki i atrakcje. W związku z panująca jeszcze pandemią nie można było w tym roku organizować tłumnych imprez i zabaw z udziałem dzieci.

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim przygotowało Dzień Dziecka on-line.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, autorstwa PCAS-u, w którym można posłuchać wokalistów z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny „Dziecko w kadrze”. Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS-u czyta bajkę o PCAS-iku, mądrą bajkę o tym, jak się świat wokół zmienia. Na zakończenie zaśpiewały instruktorki zajęć wokalnych: Katarzyna Rychlik i Barbara Kania.