Wręczenie nagród za sukcesy olimpijskie w przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce

186

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

1 lipca w naszym Liceum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród naszym młodym przedsiębiorcom.

Uczennice klasy I menedżerskiej: Julia Ostrowska, Hanna Sęk, Julia Sikora i Aleksandra Strzelecka zajęły drugie miejsce w etapie ogólnopolskim międzynarodowego konkursu SIR 2020 (Social Innovation Relay) na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, wyłączenie społeczne, jakość życia, zrównoważony rozwój.

Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Mariola Rychlik.

Członkowie miniprzedsiębiorstwa PoofBath (Anna Antczak, Anna Robak, Olga Ogłuszka, Zuzanna Waliczek, Małgorzata Wysmyk, Jan Krakowiak, Patrycja Krakowiak, Michał Arkusiński, Nadia Głowacka, Zofia Mękarska oraz Zuzanna Wieczorek) otrzymali statuetkę oraz dyplomy za zajęcie trzeciego miejsca w Polsce w konkursie Produkcik 2020, natomiast członkowie miniprzedsiębiorstwa PerfYOUme (Olga Szulc, Marta Pawlak, Paulina Sarnecka, Martyna Kapka, Patrycja Gierzkowska, Weronika Kowalska, Anna Michalak, Justyna Koch, Kamila Gielec, Daria Arkusińska, Adrianna Sepkowska, Aleksandra Drzymalska, Katarzyna Żegota, Lorena Szczepanik oraz Antoni Węgliński) otrzymali dyplomy i tytuł finalistów w etapie ogólnopolskim za zajęcie siódmego miejsca w tym samym konkursie. Obydwoma przedsiębiorstwami opiekowała się nauczycielka przedsiębiorczości w naszej szkole Pani Mariola Rychlik.

Nagrody otrzymali także nasi tegoroczni absolwenci: Julia Czechowicz i Robert Krakowiak z klasy III menedżerskiej (opieka Pani Marioli Rychlik) oraz Mateusz Grzybowski z klasy I b-ch (opieka Pana Piotra Wasilewskiego) za zajęcie trzeciego miejsca w II etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Gratulacje naszym nagrodzonym uczniom składały Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim i Marta Markun – koordynator do spraw komunikacji społecznej i edukacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym młodym przedsiębiorcom!