Atrakcyjny wypoczynek weekendowy tylko w Łódzkiem

183

Autor: Starostwo Powiatowe

W czwartek, 2 lipca 2020 roku, w Spale odbyła się konferencja prasowa, dotycząca oferty turystycznej województwa łódzkiego. Organizatorem spotkania był Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Grzegorz Schreiber i Tobiasz Bocheński zapraszają wszystkich wypoczywających do odpoczywania w naszym województwie. W województwie łódzkim jest wiele miejsc, w których wspaniale można wypoczywać. Można atrakcyjnie spędzić zarówno urlopy, jak i weekendy.

„Bardzo się cieszę, że ta konferencja prasowa została zorganizowana w tym miejscu. Marszałek wybierając spośród dwudziestu kilku powiatów województwa łódzkiego, zachęcając do odwiedzania miejsc w województwie łódzkim, wybrał właśnie to miejsce, które jemu tez się wydaje bardzo atrakcyjne. My się cieszymy i zapraszamy wszystkich do wypoczynku na naszej ziemi.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski.

W naszym powiecie jest wiele miejsc, gdzie można wypoczywać: Spała, Inowłódz, Zalew Sulejowski. Od wielu lat, nawet w czasach przedwojennych, do Spały przyjeżdżali: prezydent Ignacy Mościcki, prezydent Stanisław Wojciechowski, Józef Piłsudski,  jeszcze wcześniej car Aleksander III i Mikołaj II. Bardzo dobry pomysł Marszałka Województwa Łódzkiego, że to właśnie w Spale postanowił zorganizować konferencję prasową. To w Spale znajduje się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie trenuje wiele gwiazd sportu z całego świata. Już jutro odbędzie się przetarg na pociągi hybrydowe, które będą kursowały do Spały. Bardzo brakuje obecnie takiego połączenia.

Miejsca wypoczynkowe w województwie łódzkim promowane są na kilka sposobów. Wydana została publikacja zatytułowana „Łódzkie na weekend”, gdzie można przeczytać o najciekawszych miejscach w regionie. Odnowiona została strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na stronie http://lodzkie.travel/ podane są m.in. propozycje tras turystycznych, obszerna baza noclegowa, atrakcje przyrodnicze, gospodarstwa agroturystyczne, atrakcje i dziedzictwo kulturowe regionu.

Warto też zajrzeć na stronę Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego https://parkilodzkie.pl/, gdzie także można znaleźć propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia, również na telefon, oraz szczegółowy opis przyrody.

Powstaje także nowy cykl #wakacje z Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społeczności owy h, w których pokazane zostaną atrakcyjne miejsca województwa łódzkiego z komentarzem do nich ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest organizatorem akcji „Zajrzyj w Łódzkie”. Jej pasażerowie mogą skorzystać ze zniżek w atrakcjach turystycznych. Np. efektem współpracy Spółki z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska dla pasażerów posiadających ważny bilet kolejowy ŁKA danego dnia. Pasażerowie mogą też skorzystać ze zniżek (do 30%) na zakup biletów do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

Na zakończenie spotkania Robert Papis – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej wręczył Grzegorzowi Schreiberowi  na pamiątkę pobytu w Spale znaczek 500 lat Spały, a Tobiaszowi Bocheńskiemu dukat 4 żubry.