Profilaktyczny performance w wykonaniu Rafała Chmielewskiego

598

Autor: Starostwo Powiatowe

Rafał Chmielewski „Dobry Chmiel” – wystąpił w sobotę, 4 lipca 2020 roku, na terenie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Zebrana przed Powiatowym Centrum Animacji Społecznej młodzież  z zainteresowaniem wysłuchała ośmiu piosenek z debiutanckiej płyty rapera pt. „Dekompresja”.  Mówi się, że rap jest jak poezja, co doskonale słychać w utworach Dobrego Chmiela. Piosenki cechują bardzo mądre, życiowe słowa i aktualność tematów poruszanych w utworach. Zawierają one szereg porad dotyczących życia.  

Teksty piosenek, zaprezentowanych przez artystę nawiązywały do tematów takich jak ekologia i zerwanie z uzależnieniami. Jak żyć zdrowo i ekologicznie? Co robić ze śmieciami? Jak je segregować? Dlaczego to jest ważne? Jak wyrwać się z uzależnień i stać się dobrym, wartościowym człowiekiem? O tym wszystkim zaśpiewał wczoraj Dobry Chmiel. Artysta na swoim przykładzie pokazał, że choć nie jest to łatwe, można zerwać z nałogiem. Opowiadał o tym, że  był już na dnie, że przeszedł przez piekło, był na skraju życia i śmierci. To obcy ludzie pomogli mu wyjść z tej tragicznej sytuacji, odbić się od dna. Jak sam przyznaje, gdyby nie ta pomoc, pewnie już by nie żył. Jednak żyje, tworzy, jest szczęśliwym i dobrym dla wszystkich człowiekiem. Wierzy też, że dobro wraca.

Dobry Chmiel radzi, by każdy, kto czuje, że sam nie da sobie rady z nałogiem, nie bał się, tylko poprosił o pomoc. I by wszyscy uczyli się na błędach – nie swoich, a lepiej na jego.

W Tomaszowie Mazowieckim Rafał Chmielewski jest znany z występów w Teatrze do Spraw Ciężkich, którego twórcą i reżyserem jest Janusz Dziubałtowski.  Obecnie powstaje tam kolejny spektakl profilaktyczny, który w niedługim czasie będzie można oglądać. Artysta jest autorem i wykonawcą piosenek w tymże teatrze.

Rafał Chmielewski w sobotni wieczór wystąpił solo, ale w chórkach słyszymy tomaszowską piosenkarkę – Agę Dębowską, finalistkę programu „The Voice of Poland”.  Raper zaśpiewał na zaproszenie Doroty Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Obie strony mają nadzieją, że ten pierwszy występ był początkiem znakomitej współpracy.

Artysta zaprasza wszystkich na swoją stronę www.facebook.com/dobrychmieloficjalnie  Tam też można zakupić dwupłytowy, debiutancki album Dobrego Chmiela pt. „Dekompresja”.