„Arbuzy” rozpoczęli rok szkolny 2020/2021

48

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

We wtorkowy poranek 1 września uczniowie II LO po raz pierwszy od kilku miesięcy mogli osobiście spotkać się w murach naszej szkoły. Ze względu na reżim sanitarny spotkania dla klas drugich i trzecich wychowawcy zorganizowali w oddzielnych salach.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021 dla tegorocznych pierwszoklasistów miała miejsce w sali gimnastycznej. Nowych uczniów klas pierwszych wraz z ich wychowawcami Panią Jolantą Karwasik, Panią Mariolą Rychlik i Panią Agnieszką Papiernik powitał dyrektor szkoły Arkadiusz Broniarek.

Skromną ze względów sanitarnych uroczystość uświetnił chór szkolny pod kierownictwem Pana Piotra Wasilewskiego. Na koniec słowa powitania do nowo upieczonych Arbuzów skierował Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Fabijański. Zgodnie z tradycją naszej szkoły Samorząd Uczniowski wręcza symbolicznego arbuza uczniowi klasy pierwszej, który jako pierwszy zarejestrował się do naszej szkoły. W tym roku był nim Aleksander Pusz uczeń klasy humanistycznej.

Na najbliższe miesiące wszyscy życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom trzecim dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z ich przyszłością.