Zapraszamy do Muzeum Warszawy

209
Foto: M. Czechowicz

Instytucje kultury ponownie otworzyły swoje drzwi dla publiczności. Wśród nich także położone w sercu stolicy, na Rynku Starego Miasta, Muzeum Warszawy. Można je odwiedzać od czwartku do niedzieli, a na zwiedzających codziennie czekają inne atrakcje.

Foto: M. Czechowicz

Muzeum Warszawy wsłuchując się w głosy mieszkańców i turystów, wydłużyło godziny zwiedzania. Teraz można odwiedzać je od czwartku do niedzieli od 11:00 do 20:00. W czwartki wstęp na wystawę jest bezpłatny, w pozostałe dni można kupić bilet z 50% zniżką. W cenie biletu wiele wydarzeń: w piątki wieczorne spotkania z ekspertami, podczas których kuratorzy opowiedzą o tajemnicach muzealnych gabinetów. Usłyszymy m.in. historię małpki PEEMEK – maskotki należącej do uczestniczki powstania – Wandy Traczyk-Stawskiej czy poznamy dawne warszawskie sklepy z odzieżą. W soboty Muzeum zachęca do spędzania czasu z rodziną – na wystawie czekają edukatorzy z kreatywnymi zadaniami dla dzieci i dorosłych.

Foto: M. Czechowicz

W niedzielę można przyjrzeć się dokładniej wystawie głównej, dzięki specjalnie przygotowanym oprowadzaniom.

Foto: M. Czechowicz

Wizyta w Muzeum Warszawy, które kilka lat temu przeszło gruntowną modernizację, to okazja do zobaczenia ponad 7000 eksponatów. Kryje się w nich wielowątkowa opowieść o stolicy. To historie ludzi, miejsc i wydarzeń, które wpłynęły na jej współczesny charakter. Na wystawie nie ma kopii, są wyłącznie oryginalne przedmioty, które wybrano po gruntownym przejrzeniu zbiorów liczących 300 tysięcy przedmiotów. Wśród nich znajdziemy m.in. papierośnicę prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, spodek z autografem Pabla Picassa z zastawy hotelu Bristol czy też suknię Syrena projektu Grażyny Hase.

Foto: M. Czechowicz