Spotkanie autorskie w MBP w Tomaszowie Mazowieckim

462

Autor: MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim  zaprasza na spotkanie z Błażejem Torańskim, współautorem książki pt. „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi”.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia w siedzibie głównej MBP- Czytelnia, ul. Mościckiego 6,o godz. 17.00.

Książka ta, to przemilczana opowieść o jedynym niemieckim dziecięcym obozie koncentracyjnym na terenach Polski. Obóz przy ulicy Przemysłowej – obóz koncentracyjny dla polskich dzieci, utworzony na terenie łódzkiego getta. Trafiały tam dzieci od drugiego do szesnastego roku życia. Zmuszano je do pracy ponad siły, bito, głodzono i „wychowywano” morderczymi ćwiczeniami czy polewaniem zimną wodą i zmuszaniem do stania na mrozie.

Błażej Torański – dziennikarz, publicysta, pisarz, zajmuje się literaturą faktu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Pracował między innymi: We Wprost, w Prawie i Życiu oraz Rzeczpospolitej. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP) i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP). W 2017 roku otrzymał nagrodę SDP im. Janusza Kurtyki za publikacje na łamach Do Rzeczy i Odry. Autor zbioru wywiadów o cenzurze „Knebel i cenzura
w PRL-u” , współautor książki o burzliwych dziejach rodów łódzkich przemysłowców „Fabrykanci”. Jego trzecią książką jest „Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi” wydaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Obowiązują obostrzenia sanitarne i limit osób biorących udział w wydarzeniu